• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Air Show 2018. Samoloty i piloci na niebie, koncerty i pokazy na ziemi

24 sierpnia 2018

Podczas Air Show będziemy zadzierać głowy do góry, ale i na ziemi będzie wiele do zobaczenia. Oczywiście już wieczorem. Imprezy towarzyszące pokazom zaplanowano na deptaku. Cykl rozpocznie się już dzisiaj, 24 sierpnia, o godz. 19. Na scenie przy fontannach wystąpi zespół Kraków Street Band.

 

fot K. Majewska

Warszawska Orkiestra Sentymentalna (Materiały prasowe/K. Majewska)

 

W sobotnie popołudnie, przy fontannach będą się odbywały warsztaty familijne i taneczne, a wieczorem Radom stanie się stolicą mody. Na Placu Corazziego o godz. 20.30 odbędzie się finał Radom Fashion Show. Jest to już siódma edycja ogólnopolskiego konkursu dla projektantów, organizowanego przez Łaźnię. W programie jest m.in. prezentacja kolekcji laureatów i rozstrzygnięcie konkursu oraz pokazy gościnne. Dodatkowo odbędzie się prezentacja drużyny siatkówki kobiet E.Leclerc Radomka Radom oraz koncert Bogdana Kierejszy.

Cykl imprez towarzyszących Air Show zakończy niedzielny koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która wystąpi o godz. 18 na scenie przy fontannach.

Program imprez towarzyszących

24 sierpnia

godz. 19.00– Kraków Street Band – koncert i wieczór taneczny.

Dzień przed Międzynarodowymi Pokazami Lotniczymi Air Show Radom 2018 „Amfiteatr” zaprosi radomian, turystów i pilotów na muzyczno-taneczny wieczór przy scenie na fontannach. W piątek, 24 sierpnia, gospodarzem wieczoru będzie zespół Kraków Street Band, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką polskiej sceny muzycznej. W marcu 2018 roku Kraków Street Band, jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Norwegii. Poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski został uznany za Wokalistę Roku 2017, a Tomek Kruk otrzymał tytuł Gitarzysty Roku 2017 według czytelników czasopisma „Twój Blues”. Trudno się temu dziwić – Muzyka Kraków Street Band urzeka swobodą i pozytywną energią. Gdy w 2014 roku zbierali na debiutancką płytę poprzez kampanię crowdfundingową, w miesiąc zdobyli 170 proc. planowanego budżetu. Dostali się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. Godnie reprezentowali Polskę na największych zagranicznych festiwalach – m.in. Haizetara (Hiszpania), Sziget (Węgry), Ferrara Buskers Festival (Włochy). W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły Odkrycie Roku 2014 i Zespół Roku 2015. W 2015 roku wydali drugą, wyjątkową płytę – album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika, pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową.

Miejsce: Scena przy fontannach

25 sierpnia

godz. 16.15-17.30 – Kulturalny odlot – warsztaty familijne: Aerodynamika!

W pierwszy dzień międzynarodowego święta awiacji „Amfiteatr” zaprosi na deptak na familijne warsztaty, podczas których będziecie sklejać modele samolotów, projektować i tworzyć latawce. Finałem będzie odlotowy happening. Nie zabraknie niebiańskich niespodzianek.

Miejsce: deptak, scena przy fontannach

godz. 17.30-19.00 – Kulturalny odlot – warsztaty z Centrum Tańca Monika&Roman Pawelec .

Po familijnych warsztatach z aerodynamiki Centrum Tańca Monika&Roman Pawelec zaprosi radomian i gości Air Show na kurs tańca przed niedzielnym dancingiem. Poznacie kroki tanga, walca, fokstrota czy charlstona. Stroje z epoki dwudziestolecia wojennego mile widziane, zwłaszcza w niedzielę.

Miejsce: scena przy fontannach

godz. 20.30- Radom Fashion Show 2018

Finał VII edycji ogólnopolskiego konkursu dla projektantów, organizowanego przez Łaźnię. W programie pokazy laureatów, rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród. Zaplanowano także występ Bogdana Kierejszy i pokazy gościnne.

Miejsce: Plac Corazziego

26 sierpnia

godz. 18.00 – Warszawska Orkiestra Sentymentalna – koncer.t

Na niebie nad Radomiem będą cichnąć echa silników odrzutowych samolotów, kiedy na scenie przy fontannach „Amfiteatr” zaprosi na rozsmakowanie się w dawnych melodiach polskiej przedwojennej rewii i kabaretu. W roli głównej Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Przez kilka godzin na deptaku będzie królować folk miejski – organizatorzy zaproszą do wspólnej zabawy tanecznej. Piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Wzruszające walce, namiętne tanga, skoczne polki, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy – WOS wybiera to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia, i czasów powojennych. Wykonuje wszystko zachowując styl i ponadczasowy urok tych melodii oraz dodając im odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna zadebiutowała na festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja w 2015 roku. Jej debiutancka płyta Umówmy się na dziś otrzymała trzecią nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku, organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia w ramach festiwalu Nowa Tradycja. Kolejnym wyróżnieniem dla tego debiutu stały się Wirtualne Gęśle – internauci uznali, że jest to najlepsza folkowa płyta roku 2016. Tańcz mój złoty to kolejny krążek zespołu, który ukazał się w 2017 roku. Jego premiera odbyła się w formie balu w domu bankowym Wilhelma Landaua przy ul. Senatorskiej w Warszawie.

Miejsce: Scena przy fontannach

Tags

Dodaj komentarz