• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Amfetamina i dopalacze u 20-latków. Młodzi ludzie siedzą w areszcie

19 kwietnia 2019

Dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami zatrzymali grójeccy policjanci. Zabezpieczyli też amfetaminę i dopalacze. 20- i 25-latek najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Na początku tygodnia grójeccy kryminalni na terenie dwóch powiatów zatrzymali osoby związane z biznesem narkotykowym. – W ręce funkcjonariuszy wpadli mieszkańcy gmin: Błędów i Żyrardów. Policjanci na podstawie własnych ustaleń zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Błędów podejrzanego o handel narkotykami. Posiadał przy sobie blisko 11 g amfetaminy. Kolejne zatrzymanie nastąpiło po kilkunastu godzinach. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latka podejrzanego o wprowadzanie narkotyków na rynek powiatu grójeckiego. Ujawnili przy nim prawie 42 g amfetaminy i 34 g innej substancji – wszystko wskazuje na to, że są to dopalacze. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie – informuje kom. Agnieszka Wójcik z KPP w Grójcu.

Pierwszy zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania i udzielania innym osobom substancji psychotropowych. Drugiemu przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu. Wczoraj sąd na wniosek grójeckiej prokuratury zastosował tymczasowy areszt wobec obydwóch z zatrzymanych. Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz