• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

ARP dla radomskich przedsiębiorców

30 czerwca 2015

Warunki udzielania pożyczek dla dużych przedsiębiorstw, zasady wsparcia kapitałowego innowacyjnych projektów małych i średnich firm, zapowiedź uruchomienia Platformy Transferu Technologii przedstawiła dziś radomskim przedsiębiorcom Agencja Rozwoju Przemysłu.

 

300615konf

– Liczę, że dzisiejsze spotkanie będzie skutkować poszerzeniem współpracy między przedsiębiorcami a Agencją Rozwoju Przemysłu. Wierzę, że te kontakty ułatwią dostęp do innowacyjnych rozwiązań, a to przełoży się na wzrost konkurencyjności. Wiele radomskich firm już postawiło na innowacyjność i usługi jakie oferują są znane nie tylko w całym kraju, ale i na świecie. Mam nadzieję, że dzięki współpracy z ARP do tego grona dołączą kolejne radomskie firmy – mówił w „Elektrowni”, gdzie zorganizowano konferencję prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Miasto przygotowuje właśnie pakiet wsparcia dla przedsiębiorców. – Jesteśmy jednym z pierwszych samorządów na Mazowszu, który zdecydował się na wprowadzenie zwolnień z podatków lokalnych. A jest to jeden z szeregu składników pakietu wsparcia, którym pragniemy zachęcać do inwestowania w Radomiu – zapewnia wiceprezydent Rafał Rajkowski.

Eksperci ARP przedstawili przedsiębiorcom z Radomia warunki udzielania pożyczek dla dużych przedsiębiorstw na cele rozwojowe, zasady wsparcia kapitałowego (typu venture) innowacyjnych projektów małych i średnich firm, ofertę uruchomionej w maju Platformy Transferu Technologii oraz korzyści i zasady funkcjonowania w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Wisłosan.

– W lutym razem z wojewodą, marszałkiem mazowieckim, prezydentem Radomia i Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych podpisaliśmy porozumienie tworzące Radomską Strefę Gospodarczą. W ramach tej inicjatywy przedstawiamy dzisiaj instrumenty wsparcia, z których mogą korzystać radomscy przedsiębiorcy – przypomniała wiceprezes ARP Patrycja Zielińska.

(kat)

Fot. UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz