Atak Rosji na Ukrainę. Radom deklaruje pomoc dla uchodźców

24 lutego 2022

Około kilkuset uchodźców z Ukrainy może przyjąć Radom, miasto może również udostępnić plac na obozowisko – taka deklaracja padła podczas dzisiejszych obrad Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Radomiu.

 

W Radomiu obradował Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego (fot. Łukasz Wójcik/UM Radom)

 

Jego uczestniczy, przedstawiciele służb mundurowych oraz miejskich jednostek i spółek zastanawiali się, jak pomóc ewentualnym uchodźcom z Ukrainy? Jak wygląda zabezpieczenie miejskiej infrastruktury? Jak na różne scenariusze przygotowane są służby?

-  Z informacji, które uzyskałem wynika, że w odpowiedzi na pytanie wojewody pojawiają się kolejne propozycje prywatnych przedsiębiorców, którzy deklarują gotowość przyjęcia uchodźców. Jeśli będzie taka potrzeba, mamy też możliwość przygotowania terenu pod ewentualne obozowisko. Oceniamy, że w sumie możliwe jest zabezpieczenie miejsca dla kilkuset osób - napisał w mediach społecznościowych prezydent Radosław Witkowski.

Podczas posiedzenia omówiono schematy współdziałania służb w różnych sytuacjach, w tym m.in. kwestie ochrony systemu zaopatrzenia mieszkańców w wodę. Sprawdzono też, jak poszczególne jednostki są przygotowane na potencjalne cyberataki. -

To wszystko oczywiście działania prewencyjne i mam nadzieję, że takimi pozostaną - skomentował prezydent.

bdb, kat

Tags