• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Bagnet i przedmiot przypominający broń schował pod kurtką. Chciał zaatakować

21 lutego 2020

Mężczyzna miał przy sobie bagnet i przedmiot przypominający broń. Strażnicy miejscy obezwładnili 58-latka zanim ten zdążył wyjąć spod kurtki niebezpieczne narzędzia i użyć ich. Został zatrzymany i przewieziony na policję.

 

 

strazmiejska

 

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w zatoce przystanku autobusowego przy ul. 1905 Roku. – O godz. 17.25 strażnicy zauważyli lekko zataczającego się mężczyznę idącego od placu zabaw przy bloku w kierunku przystanku. Zachowanie mężczyzny zwróciło uwagę funkcjonariuszy, ponieważ mężczyzna był bardzo nerwowy, coś mówił do siebie i się rozglądał. Przed przystankiem przyspieszył, kierując się w stronę stojącego tam młodego mężczyzny. Strażnicy zauważyli, że spod kurtki wystaje mu pokaźnych rozmiarów nóż lub ostrze. Napastnik sięgnął pod kurtkę, chwytając za schowany niebezpieczny przedmiot. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali, obezwładniając potencjalnego napastnika. Mężczyzna nie wykonywał poleceń, dlatego użyto w stosunku do niego środków przymusu bezpośredniego. W trakcie sprawdzenia okazało się, że mężczyzna pod kurtką miał duży bagnet składany z oznaczeniem Ak-47 oraz przedmiot przypominający broń palną – relacjonuje Grzegorz Sambor ze SM w Radomiu.

Ujętego 58-latka przewieziono do III Komisariatu Policji przy ul. Batalionów Chłopskich, gdzie został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Miał około 1,8 prom.

kat

Tags

Dodaj komentarz