• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Będziemy jeździć elektrycznymi autobusami. Dostarczy je Solaris

28 kwietnia 2019

W czerwcu 2020 roku na radomskie ulice wyjadą pierwsze elektryczne autobusy komunikacji miejskiej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął pierwszy przetarg w ramach tzw. projektu multimodalnego na dostawę takich pojazdów. Dostarczy je firma Solaris.

 

solaris

 

Solaris nie miał konkurentów w przetargu – był jedyną firmą, która zaproponowała dostawę autobusów za prawie 32 mln zł. Ekologicznych pojazdów będzie 10, każdy o długości 12-m. – W ramach tego samego zadania Solaris Bus & Coach zobowiązał się także na wstawienie do zajezdni 10 ładowarek, a dodatkowo dwie staną na pętlach na Południu i Gołębiowie I – poinformował na portalu społecznościowym wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Zakup elektrycznych autobusów jest częścią projektu pn. „Rozwój infrastruktury w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej na terenie Gminy Miasta Radomia oraz Powiatu Radomskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego RPO WM 2014-2020. W ramach tego samego projektu MZDiK poszukuje również dostawców nowych wiat przystankowych, biletomatów i wyświetlaczy systemu dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach.

bdb

Fot. www.facebook.com/konrad.frysztak.RADOM/

Tags

Dodaj komentarz