• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Przedwyborcze, kampanijne spotkania organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość odbędą się w sobotę 4 lipca i niedzielę, 5 lipca w Radomiu.

Z wiadomych powodów nie będzie w tym roku dużych obchodów 44. rocznicy Radomskiego Czerwca ’76. Ale pamięć o tamtych dniach wróci za sprawą skromniejszych wydarzeń.

Resursa wraz ze społecznością skupioną wokół portalu Radom. Retrospekcja po długiej przerwie spowodowanej pandemią zapraszają we wtorek, 16 czerwca o godz. 18 na 25. Retrospotkanie. Będzie ono poświęcone Miastu Kazimierzowskiemu.

Inaczej niż w poprzednich latach spędzamy majowe święta. W związku z epidemią koronawirusa obchody są znacznie skromniejsze i często tylko symboliczne. Możemy jednak podziwiać biało-czerwone podświetlenie gmachu Corazziego.

Już niebawem marka Recman będzie obchodzić piątą rocznicę otwarcia salonu w Radomiu. Z tej okazji wszyscy, którzy 6 i 7 marca odwiedzą salon w CH M1, będą mogli skorzystać z 20 proc. rabatu na cały nieprzeceniony asortyment. To jednak nie koniec niespodzianek!

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” i Radomski Kolektyw zapraszają w sobotę, 29 lutego, o godz. 18 na kolejną odsłonę tanecznej imprezy Freestyle dance session. Odbędzie się ona w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

Sprawiedliwości i wielowiekowej tradycji stało się zadość. Śmierć straciła – pod katowskim toporem – głowę na rynku w Jedlińsku. Przyglądała się temu z ogromnym zadowoleniem gawiedź miejscowa i przybyła tu specjalnie po to, by zobaczyć, że kostuchę można jednak przechytrzyć.

Śmierć starci głowę we wtorek, 25 lutego, na rynku w Jedlińsku. W podradomskiej miejscowości wielowiekowy obrzęd odbywa się co roku. Zawsze w ostatni wtorek karnawału, w tzw. kusaki. Tak będzie i tym razem.

Tegoroczne „Kaziki”, święto ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej, rozpoczną się już 29 lutego i potrwają do 8 marca. Resursa – organizator wydarzeń – zaprasza na szereg ciekawych wystaw, spotkań i koncertów. Jak co roku nie zabraknie Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu.

Księgarnia Elektrownia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza dzisiaj, 13 lutego, o godz. 18.30 na promocję nowego radomskiego fanzina Bunkier. To 60-stronicowe, darmowe wydawnictwo o sztuce, muzyce, teatrze, literaturze, fotografii, komiksie.