• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

W niedzielę, 22 października, w godz. 12 – 17 w Rynku odbędzie się festyn „Mieszkańcy – Mieszkańcom” organizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców z Mroza. Swoje osiągnięcia zaprezentują organizacje pozarządowe działających przy Centrach Aktywności Lokalnej, które zachęca radomian do włączenia się w działalność trzeciego sektora.

Żywa Biblioteka po raz kolejny zawita do Radomia. W niedzielę, 15 października, w godz. 12 – 18 w „Elektrowni” będzie można spotkać – i porozmawiać z nimi – osoby reprezentujące różne środowiska, poglądy, religie, zawody, orientacje seksualne.

„Elektrownia ” i działający w niej Dyskusyjny Klub Filmowy zapraszają w niedzielę, 15 października, o godz. 16.15 na spotkanie poświęcone pamięci Andrzeja Wajdy. W programie m.in. wystawy plakatów do filmów reżysera oraz zdjęć Czesława Czaplińskiego, projekcja „Panien z Wilka” z odnowionej cyfrowo kopii.

W sobotę, 14 października, MOK „Amfiteatr” zaprasza radomian do udziału w finale gry miejskiej. Historię Radomia uczestnicy będą odkrywać w grupach. Wcześniej trzeba się zapisać.

8 października (niedziela) o godz. 15.00, przy Pomniku Ofiar Getta na ul. Bóżnicznej, rozpocznie się organizowana przez Resursę bezpłatna wycieczka autokarowa śladami radomskich Żydów. Zainteresowani udziałem powinni wcześniej się zapisać.

Nowoczesna i Stowarzyszenie im. Tadeusza Mazowieckiego zapraszają radomian na spotkanie otwarte, które odbędzie się w Łaźni dzisiaj, 5 października, o godz. 17. Tematem dyskusji będą idee pierwszego premiera III RP dla współczesnej opozycji.

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zapraszają na konferencję dla nauczycieli języka polskiego, wiedzy o kulturze, sztuki i plastyki „Od Malewicza do Strzemińskiego, czyli awangarda w szkolnej praktyce”.

W niedzielę, 1 października, Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza na Festiwal Ziemniaka. Do skansenu można przyjechać już w samo południe, wiele plenerowych wydarzeń potrwa do godz. 19. Gościem specjalnym będzie Karol Okrasa.

Resursa i Radomskie Towarzystwo Naukowe zapraszają dzisiaj, 29 września, o godz. 18 na promocję książki Marcina Kępy pt.” Było nie było. Powidoki radomskie”. Zbiór obejmuje teksty, które ukazywały się w radomskim wydaniu „Gazety Wyborczej” w latach 2014-2016.

Radomska Inicjatywa Oberkowa i MOK „Amfiteatr” zapraszają 30 września (sobota) na pierwsze po wakacyjnej przerwie Zawirowania Radomskie. Cykl jest poświęcony muzycznym, tanecznym i śpiewaczym tradycjom Radomszczyzny. Impreza odbędzie się na Scenie Obozisko. Wstęp wolny, na warsztaty obowiązują zapisy.