Wydarzenia

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z zaplanowanym przejazdem pojazdów zabytkowych, dzisiaj, 26 maja w godzinach około 17 – 18 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i w kursowaniu autobusów miejskich w centrum Radomia.

Z okazji 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego w Muzeum Wsi Radomskiej odbędzie się dzisiaj, 25 maja rodzinny piknik plenerowy.  Skansen zaprasza od godz. 12. Poza wieloma trakcjami dla dzieci i dorosłych, przygotowano również program prozdrowotny.

„Nowe Show jak z bajki” – tegoroczna produkcja Cyrku Korona to plejada światowych artystów z Chile, Ukrainy, Kenii, Węgier, Czech, Brazylii i Polski. Artyści przyjadą do Radomia w niedzielę, 19 maja i zapraszają na spektakle nad zalew na Borkach o godz. 14 i 17. Dla naszych Czytelników mamy bilety!

Nadleśnictwo Radom oraz RDLP w Radomiu zapraszają na XXIII Święto Polskiej Niezapominajki, które zapoczątkował w 2002 r. Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki i prowadzący Ekoradio. To święto leśników i przyrodników, którego celem jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie.

Kilka stref sportowych, konkurencje dla uczestników w różnym wieku, dobra zabawa i medale – tak w skrócie zapowiada się nadchodzący sportowy piknik lekkoatletyczny. W sobotę, 11 maja na skwerze na terenie Osiedla Idea w Radomiu odbędzie się wydarzenie otwarte promujące ruch jako doskonałą formę spędzania wolnego czasu.

Koncert Wiedeński – jedyny taki projekt na świecie –  z nowym programem z udziałem gwiazdorskiej obsady będziemy mogli obejrzeć i usłyszeć w niedzielę, 12 maja o godz. 17 w sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Na scenie: Orkiestra Księżniczek, soliści, międzynarodowy balet, przepiękne głosy oraz projekcje multimedialne. Dla naszych CZytelników mamy bilety!

Radomianie świętowali dzisiaj 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wielu z nich przyszło w południe na deptak, by uczestniczyć w uroczystości w kościele garnizonowym i pod płytą Grobu Nieznanego Żołnierza.

Podczas długiego weekendu, w piątek 3 i w sobotę, 4 maja na Zamku w Iłży po raz kolejny odbędzie się Turniej Rycerski. Będzie można podziwiać m.in. walki rycerzy, pokazy broni i rycerzy konnych, średniowieczne obozowisko wraz z kuchnią rycerską i prezentacjami zawodów dawnych, pokazy sokolników.

Od legendarnej husarii po kawalerię XX wieku, a także zaprzęgi konne, w tym straży ogniowej oglądali dzisiaj radomianie podczas widowiska zorganizowanego w Muzeum Wsi Radomskiej. Była to już trzecia edycja wydarzenia, w którym głównym bohaterem jest koń. Tym razem przypomniano o koniu w służbie wojskowej.

Radomianie radośnie świętowali 20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tłumy mieszkańców przyszły pod  fontanny przy ul. Żeromskiego, by zamanifestować swoje zadowolenie z przynależności do europejskiej wspólnoty. W ciągu dwóch minionych dekad łączna wartość zrealizowanych projektów unijnych w Radomiu wyniosła 2,6 mld zł.