• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Już niebawem marka Recman będzie obchodzić piątą rocznicę otwarcia salonu w Radomiu. Z tej okazji wszyscy, którzy 6 i 7 marca odwiedzą salon w CH M1, będą mogli skorzystać z 20 proc. rabatu na cały nieprzeceniony asortyment. To jednak nie koniec niespodzianek!

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” i Radomski Kolektyw zapraszają w sobotę, 29 lutego, o godz. 18 na kolejną odsłonę tanecznej imprezy Freestyle dance session. Odbędzie się ona w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

Sprawiedliwości i wielowiekowej tradycji stało się zadość. Śmierć straciła – pod katowskim toporem – głowę na rynku w Jedlińsku. Przyglądała się temu z ogromnym zadowoleniem gawiedź miejscowa i przybyła tu specjalnie po to, by zobaczyć, że kostuchę można jednak przechytrzyć.

Śmierć starci głowę we wtorek, 25 lutego, na rynku w Jedlińsku. W podradomskiej miejscowości wielowiekowy obrzęd odbywa się co roku. Zawsze w ostatni wtorek karnawału, w tzw. kusaki. Tak będzie i tym razem.

Tegoroczne „Kaziki”, święto ku czci patrona Radomia i diecezji radomskiej, rozpoczną się już 29 lutego i potrwają do 8 marca. Resursa – organizator wydarzeń – zaprasza na szereg ciekawych wystaw, spotkań i koncertów. Jak co roku nie zabraknie Wielkiego Testu Wiedzy o Radomiu.

Księgarnia Elektrownia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej zaprasza dzisiaj, 13 lutego, o godz. 18.30 na promocję nowego radomskiego fanzina Bunkier. To 60-stronicowe, darmowe wydawnictwo o sztuce, muzyce, teatrze, literaturze, fotografii, komiksie.

We wtorek, 11 lutego, o godz. 18 w Resursie odbędzie się 23. Retrospotkanie pt. „Szczęścia i słodyczy kominiarz życzy!” W programie m.in. kolejne „Top-10″ Retrospekcji.

Jak co roku cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory 12. Wystawę Interaktywną „Mózg” w Zespole Szkół Technicznych odwiedziło prawie 1200 osób. Ekspozycja odbywa się pod hasłem ” To, czego nie widać” i potrwa do piątku, 7 lutego włącznie.

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza w niedzielę, 2 lutego, na uroczystości Święta Matki Boskiej Gromnicznej. Wydarzenia zaplanowano w godz. 16.30 – 19.30. W programie m.in. zwyczaje związane z tą datą w kalendarzu.

Organizacje pacjentów onkologicznych zapraszają w czwartek, 30 stycznia, i piątek, 31 stycznia, na warsztaty dla chorych na nowotwory i ich bliskich, podczas których będzie można wysłuchać wykładów specjalistów, a także dowiedzieć się jak uzyskać wsparcie w chorobie onkologicznej.