Reklama
Reklama

Wydarzenia

Wiekowej tradycji stanie się zadość. „Ścięcie Śmierci”, jedyne tego typu wydarzenie kulturalne w Polsce i Europie odbędzie się w Jedlińsku w ostatni wtorek karnawału, czyli w tzw. kusaki. W tym roku ten dzień przypada dzisiaj, 13 lutego. Zanim Kat zetnie kostusze głowę, ludowy trybunał będzie ją sądził za jej liczne grzechy.

Resursa Obywatelska zaprasza we wtorek, 13 lutego o godz. 18 na kolejne, 55. już Retrospotkanie. Tym razem uczestnicy spotkania porozmawiają o słynnym i z długą ciekawą historią radomskim browarze. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Resursa zaprasza na  w czwartek, 8 lutego o godz. 17 na kolejną odsłonę cyklu „Fakty i mity. Spotkania z techniką”. Będzie można wysłuchać ciekawego wykładu poświęconego tematyce sztucznej inteligencji. Wygłosi go dr inż. Andrzej Michalczewski. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji znane bardziej jako święto Matki Boskiej Gromnicznej, gdyż tego dnia święci się świece. Do udziału w uroczystościach organizowanych z tej okazji zaprasza w piątek Muzeum Wsi Radomskiej.

Tu się gra na wielu instrumentach: alpiniści wzięli w ręce liny, nałożyli bajkowe kostiumy i wspięli się na… szczyt szpitala na radomskim Józefowie. A potem z niego zjechali, myjąc „po drodze” okna oddziałów dziecięcych. Asekurowali ich druhowie z ochotniczej straży pożarnej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra! Na ulicach Radomia kwestuje 340 wolontariuszy. W tym roku zbieramy pieniądze leczenie zarówno dzieci, jak i dorosłych, a hasło przewodnie brzmi „Płuca po pandemii”. Organizatorem akcji w Radomiu są harcerze z ZHP, którzy zapraszają mieszkańców nie tylko do wrzucania pieniędzy do puszek, ale także na atrakcje, które odbędą się w Rynku i w Kamienicy Deskurów i Galerii Słonecznej.

Stowarzyszeniu Inicjatyw Roberta Prygla zaprasza w środę, 10 stycznia na warsztaty edukacyjne „Od słowa do serca”. Wydarzenie ma na celu wsparcie rodziców w kluczowej fazie rozwojowej ich dzieci. Poprowadzi je psycholog Katarzyna Paździur, która dzięki dużemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, pomoże zrozumieć i lepiej wspierać najmłodszych w tym ważnym okresie ich życia.

Ulicami miasta przeszedł tradycyjny Orszak Trzech Króli. Barwny korowód zgromadził setki radomian, którzy nie przerazili się mrozu i wyruszyli z Rynku, udając się do szopki bożonarodzeniowej przy urzędzie miejskim na ul. Żeromskiego.

Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej zaprasza w niedzielę, 17 stycznia o godz. 17 do katedry radomskiej pw. Opieki Najświętszej Marii Panny na Koncert Noworoczny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Grandioso. Wstęp wolny.

W sobotę, 6 stycznia ulicami Radomia przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. Barwny korowód wyruszy o godz. 12 z Rynku i uda się do szopki bożonarodzeniowej przy urzędzie miejskim na ul. Żeromskiego.