• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Dzisiaj, 4 marca, ulicami Radomia przejedzie czerwony, piętrowy londyński autobus. Jego obecność jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat zagrożeń wynikających z przestępstwa handlu ludźmi (współczesnego niewolnictwa).

Resursa i „Radom.Retrospekcja” zapraszają we wtorek, 13 marca, o godz. 16.30 na kolejne spotkanie poświęcone historii miasta. Tym razem na temat: „Kości. Radom XI – XIX wiek. Obraz z badań bio-archeologicznych”.

Ani się obejrzeliśmy, a Wielkanoc, tuz tuż. Podobnie będzie z akacjami, a na nie – aby wyjechać – potrzebne są fundusze. Także podopiecznym świetlicy Caritas Pallotyńska, na rzecz których znani radomianie tworzyli pisanki. Zostaną one, tak jak co roku zlicytowane podczas przedświątecznego koncertu.

W radomskim E.Leclerc trwa Festiwal Kuchni Francuskiej. Do piątku, 11 marca, klienci mogą skosztować wyśmienitych francuskich specjałów i kupić je w promocyjnych cenach. Na sobotę, 12 marca, zaplanowano wielkie gotowanie z Michałem Fabiszewskim, laureatem programu MasterChef.

Wiele wydarzeń w tym tygodniu czeka odwiedzających Miejską Bibliotekę Publiczną i to zarówno siedzibę główną przy ul. Piłsudskiego 12, jak i filie placówki. Najmłodszych czekam.in. spotkanie z Bolkiem i Lolkiem, starszych z fotografią.

To wydarzenie powinno zainteresować przede wszystkim tegorocznych maturzystów. We wtorek, 6 marca, w Strefie Rozrywki G2 przy ul. Przemysłowej 20 w godz. 8.30 – 14 odbędą się XV Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych. Oficjalne otwarcie zaplanowano na godz 9.

Radomskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza dzisiaj, 27 lutego, o godz. 18 do Łaźni na spotkanie, podczas którego zaprezentowane zostaną pocztówkowe zbiory Dariusza Amanowicza – pasjonata i kolekcjonera.

W sobotę, 3 marca i niedzielę, 4 marca, odbędzie się większość wydarzeń związanych ze świętem patrona Radomia św. Kazimierzem, czyli Kazikami. W programie: wystawy, koncerty, Wielki Test Wiedzy o Radomiu i wręczenie Nagrody św. Kazimierza.

2 marca (czwartek) w godz. 16-19 na Scenie Obozisko odbędzie się spotkanie organizacyjne dla zainteresowanych udziałem w cyklicznych, bezpłatnych warsztatach kuglarskich. Zapisy na warsztaty trwają do 10 marca.

Utwór radomianina Macieja Bałenkowskiego Quaeram te, Domine zostanie zaprezentowany dzisiaj podczas festiwalu „Hot Air Music Festival” w San Fransico. Młody kompozytor jest doktorantem prof. Krzysztofa Pendereckiego. W 9-letniej historii festiwalu miało miejsce tylko jedno polskie wykonanie – Kwartetu smyczkowego Witolda Lutosławskiego.