• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Anka Leśniak i Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zapraszają pełnoletnie kobiety do udziału w sesji zdjęciowej związanej z wystawą „patRIOTki”. Uczestniczki sesji wcielą się w polskie bojowniczki, które na początku XX wieku w zaborze rosyjskim brały udział w zamachach na carskich urzędników.

Dzisiaj, 13 listopada, o godz. 17 w Klubie „Kwadrat” przy ul. Grzybowskiej 16 odbędzie się spotkanie z Markiem Niedźwieckim. Wieloletni propagator gry w szachy opowie o ostatniej swojej książce „Twój pierwszy ruch. Poczuj smak zwycięstwa. Debiuty szachowe”.

Resursa wraz ze społecznością skupioną wokół Facebookowego profilu RadomRetrospekcja zaprasza we wtorek, 13 listopada, o godz. 18 na spotkanie z Ewą Kutyłą, nauczycielką i przewodniczką PTTK.

W niedzielę, 11 listopada, odbędą się w Radomiu główne uroczystości obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W programie m.in. bieg, śpiewanie hymnu i wspólne zdjęcie radomian, uroczystości pod pomnikiem Czynu Legionowego.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego zdjęcia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. – To dla każdego z nas będzie wspaniała pamiątka z tegorocznych obchodów. Zapraszam całe rodziny. Wspólnie świętujmy tę piękną rocznicę – zachęca prezydent.

Fundacja Republika Radomska, Radomska Inicjatywa Oberkowa i MOK „Amfiteatr” zapraszają w sobotę, 10 listopada, na Zawirowania Radomskie – drugie tej jesieni z nową formułą skupioną na konkretnej części regionu radomskiego i poszerzonej o warsztaty instrumentalne.

Społeczność VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu już po raz XIV zaprasza 9 listopada (piątek, w przededniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości), wszystkich radomian na Marsz Wolności. Uroczystości rozpocznie o godz. 9 msza św. w katedrze.

Od dzisiaj, 6 listopada, aż do 26 listopada w Radomiu będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniach IV Dni Lwowa i Kresów Wschodnich, imprezę wpisującą się w miejskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i utworzenia Republiki Radomskiej.

Resursa zaprasza dzisiaj, 5 listopada, o godz. 18 na wieczór filmowo-muzyczny poświęcony 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp wolny.

Wieczorne widowisko historyczne z udziałem grup rekonstrukcyjnych i zespołu Mistrz i Małgorzata na pl. Corazziego, przypomniał, jak radomianie w 1918 roku walczyli o Polskę i zawiązali Republikę Radomską. Odgrywanym scenom i występom artystów towarzyszyły efekty świetlne i pirotechniczne.