• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

„Radomianie dla Niepodległej” to tytuł projektu filmowo-edukacyjnego, którego premiera odbędzie się w piątek, 22 marca, o godz. 17 w Domu Kultury Idalin przy ul. Bluszczowej. Zrealizowany został z myślą o uczniach i nauczycielach.

MOK „Amfiteatr” startuje z kolejną częścią realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja”. – Będziemy tworzyć wspólnie z wami pierwszy w Radomiu teatr muzyczny i musicalowy! – zapowiadają organizatorzy.

Giełda Winyli na stałe wpisała się w kalendarz popularnych wydarzeń w Radomiu. Kolejna odbędzie się w sobotę, 16 marca, od godz. 11 w Centrum Handlowym M1. Na odwiedzających będą czekały tysiące tytułów, profesjonalny sprzęt do odsłuchu i wyjątkowe atrakcje.

Resursa wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu „Radom. Retrospekcja” zapraszają we wtorek, 12 marca, o godz. 18 na 15. Retrospotkanie, które poświęcone będzie rowerowej historii Radomia.

W sobotę, 9 marca, w godz. 10-20 na parkingu przy E.Leclerc na odwiedzających czeka moc słodyczy, gier, zabaw, interaktywnych aplikacji. Marka Wawel przygotowała dla swoich fanów wyjątkową atrakcję – pierwszą tego typu interaktywną ciężarówkę, która jeździ po całej Polsce.

Śmierć starci głowę we wtorek, 5 marca, na rynku w Jedlińsku. W podradomskiej miejscowości wielowiekowy obrzęd odbywa się co roku. Zawsze w ostatni wtorek karnawału, w tzw. kusaki. Tak będzie i tym razem, bo to wielowiekowa tradycja.

Dwie wystawy w Resursie zainaugurują tegoroczne święto patrona Radomia. Dzisiaj, 1 marca, o godz. 18 nastąpi otwarcie ekspozycji: fotografii Jerzego Kutkowskiego pt. „Kościoły Wilna” oraz grafiki Grety Grendaitė z Kowna pt. „Wojenne taktyki”.

Oddział radomski Polskiego Towarzystwa Geograficznego zaprasza dzisiaj, 28 lutego, o godz. 19.30 do Naszej Szkapy (ul. Dowkontta 2) na pokaz zdjęć i opowieść: „O kaukaskiej lekcji pokory i ekspresowym szczycie Alp austriackich. Grossglockner i prawie Kazbek”.

MOK „Amfiteatr” zaprasza dzisiaj, w tłusty czwartek, na sąsiedzkie spotkanie z legendą radomskiej muzyki podwórkowej – kapelą Halniacy, a w sobotę, 2 marca na kolejną odsłonę cyklu „Ars scaenica” – surrealistyczny monodram na podstawie opowiadania Samuela Becketta.

Ośrodek Myśli Społecznej im. F. Lassalle’a, Fundacja im. F. Eberta zapraszają na dyskusję panelową pt. „Polska średnich miast: bariery rozwoju, wyzwania, progresywne recepty”, która odbędzie się dzisiaj, 25 lutego, o godz. 18 w Łaźni (ul. Żeromskiego 56).