• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

W najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, w godz. 12 – 19 w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbędzie się Niespodziewany Początek Jesieni. Jest to impreza, organizowana już po raz piętnasty, która w atmosferze pikniku rodzinnego co roku prezentuje inną kulturę narodową.

W dniach 18 – 20 (piątek – niedziela) sierpnia odbędzie się kolejna część obchodów 41. rocznicy Radomskiego Czerwca’76. To uroczystości związane z osobą ks. Romana Kotlarza, które organizuje Zarząd Regionu NSZZ Solidarność.

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza w poniedziałek, 14 sierpnia, na przedpremierową projekcję fabularno-dokumentalnego filmu „Fatima. Ostatnia tajemnica”.
To intrygujący obraz hiszpańskich twórców na styku fabuły i dokumentu.

Muzeum Wsi radomskiej zaprasza 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego na „Letni kurs historii Polski”. Fabuła pikniku artystycznego pt. „Jak z obrazów Kossaka…” osnuta została na tematach płócien Juliusza, Wojciecha i Jerzego Kossaków. Wydarzenie ma przybliżyć historię, tradycję i nasze dziedzictwo radomianom i nie tylko.

Dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego i prezydenta Radomia zapraszają mieszkańców na uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w piątek, 11 sierpnia, na lotnisku w Sadkowie. Wszystkie uroczystości są otwarte i każdy może wziąć w nich udział.

Przed nami ostatni weekend w Fosie Pełnej Kultury – wakacyjnym projekcie MOK „Amfiteatr”.W sobotę i niedzielę (12 i 13 sierpnia) królować będą auta-legendy, kubańskie rytmy i amerykański funk’n’soul. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Projekt dofinansowano ze środków ministerstwa kultury.

Promocja „Księgi Radomia” i spektakl „Kwartet Beethovena” Waldemara Nowakowskiego w wykonaniu Teatru Resursa w parku na Glinicach to piątkowe wydarzenia 9. Spotkań z Kulturą Żydowską „Ślad”.

Koncert Filharmoników Lubelskich i Roberta Grudnia uświetni 600-lecie parafii w Zakrzewie koło Radomia. Obchody odbędą się podczas uroczystości odpustowych w niedzielę, 6 sierpnia w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie.

W niedzielę, 6 sierpnia, w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Arboretum w Marculach odbędzie się ,Wielki Dzień Pszczół. wydarzenie ma przypominać o niezastąpionej roli, jaką zapylacze pełnią w całym środowisku oraz o tym, że są zagrożone wyginięciem.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na sierpniowe warsztaty. Niedzielne (6 sierpnia) noszą tytuł „Ruchome obrazy – zanim powstało kino”. Zajęcia dla dzieci i rodziców trwają około półtorej godziny i składają się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej.