• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Przez trzy dni, od środy, 22 maja, niepełnosprawni mieszkańcy będą symbolicznie rządzić Radomiem. Podczas XVI Radomskich Dni Godności nie zabraknie atrakcji i ciekawych wydarzeń. Mogą wziąć w nich udział wszyscy zainteresowani.

W weekend (18 – 19 maja; sobota – niedziela) będą miały ostatnie wydarzenia w ramach 13. Spotkań z Kulturą Żydowską „Ślad”. Uczestnicy m.in. pójdą na sentymentalny spacer i będą uczestniczyć w ceremonii na kirkucie. Do Radomia przyjedzie Michael Schudricha, naczelny rabin Polski.

Nadleśnictwo Radom oraz RDLP w Radomiu zapraszają w niedzielę, 19 maja, na XVIII Święto Polskiej Niezapominajki. Impreza w formie pikniku, którą zapoczątkował w 2002 roku Andrzej Zalewski, redaktor radiowej Jedynki i prowadzący Ekoradio, rozpocznie się o godz. 10.40 w Jedlni-Letnisku.

Trwają XI Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”. Dzisiaj, 17 maja, Resursa zaprasza od godz. 17.30 na otwarcie wystawy „Dziewczyna z pamiętnika” oraz spektakl „Tak bym chciała…”.

Spotkania, promocje wydawnictw, wystawa i niezwykły koncert – taki jest w skrócie dzisiejszy (16 maja) program 11. Spotkań z Kulturą Żydowską „Ślad” w Resursie.

Trwają 11. Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”. W Resursie odbywają się różne wydarzenia. Na dzisiaj, 14 maja, na godz. 18 zaplanowano „Retrospotkanie 17” – promocję książki Marcina Kępy „Balkony. Siedem opowieści o żydowskim Radomiu” i spotkanie z autorem.

Badanie wariografem, pokaz tresury psów, musztra paradna – to na policji. A w sądzie – posiedzenie aresztowe, badania grafologiczne i daktyloskopijne – to tylko niektóre z atrakcji czekające na uczestników Nocy Muzeów.

Kolejny tydzień maja obfituje w ciekawe wydarzenia w Miejskiej Bibliotece i jej filiach. Będzie m.in. spotkanie z blogerką, podróżnikiem, promocja książki o tomaszowskim getcie, różnorodne imprezy dla dzieci.

Wydarzeniem poświęconym Edwardowi Kossoyowi rozpoczynają się w poniedziałek, 13 maja, w Resursie 11. Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad”. W programie imprezy, która potrwa aż do 19 maja także wykłady, wystawy, dyskusje i koncerty. Wszystkie przypomną o tym, że Radom przez lata budowali przedstawiciele różnych kultur i religii.

Będzie można zwiedzić stację pogodową i stację uzdatniania wody. W sobotę, 11 maja, odbędzie się impreza podsumowująca piętnastolecie obecności Polski w UE organizowana w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Urząd miejski zaprasza na wydarzenia pod hasłem „Unia dla Radomia”.