• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Dział Przyrody Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza dzisiaj, 27 kwietnia, o godz. 17 na otwarcie wystawy fotograficznej pt: „Dziedzictwo Puszczy Kozienickiej”, z okazji 25-lecia Kozienickiego Parku Krajobrazowego,

Muzeum Wsi Radomskiej zaprasza 1 maja w godz. 13 – 18 na Majówkę, której tematem przewodnim będzie dawna, małomiasteczkowa apteka. Nie zabraknie w niej oczywiście ziół i leków pochodzenia roślinnego. Będą pokazy: m.in. alchemiczne i… leczenia poprzez przystawianie pijawek.

Turniej Rycerski w Iłży liczy już sobie 20 lat. Jedna z najstarszych i jednocześnie największych imprez historycznych w kraju odbędzie się w sobotę i niedzielę (29 i 30 kwietnia). W programie: niezwykle realistyczne pokazy walk, pokaźne obozowiska, liczne rzemiosło, a w tle urokliwe ruiny zamku biskupów krakowskich.

W środę, 26 kwietnia, Zespół Szkół Samochodowych zaprasza na Piknik Motoryzacyjny. Największą atrakcją imprezy, która rozpocznie się o godz. 9 są prezentacje dilerów samochodowych oraz wystawy zabytkowych pojazdów.

Współczesne zagrożenia w życiu codziennym seniorów będą tematem otwartego spotkania informacyjnego, na które zaprasza Centrum Organizacji Pozarządowych wraz ze Stowarzyszeniem Bezpieczne Miasto.

W kwietniu w związku z 77. rocznicą zbrodni katyńskiej Instytut Pamięci Narodowej organizuje 8. przegląd filmowy Echa Katynia. W jego ramach pokazane zostaną obrazy opowiadające o zamordowaniu polskich oficerów w ZSRR i innych represjach komunistycznych. Projekcje we wtorek, 25 kwietnia, od godz. 10 w Łaźni.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży „Arka” organizuje jednodniowe spotkanie, którego tematem przewodnim jest pasja i związane z nią aktywność przedsiębiorcza, społeczna i osobista. Hasło wydarzenia, na które można zapisywać się do poniedziałku brzmi LEAPin Radom (Learn, Engage, Act, and Progress).

Tegoroczne IX Spotkania z Kulturą Żydowską „Ślad” wyjątkowo zaplanowano na sierpień, ze względu na przypadającą wówczas 75. rocznicę likwidacji radomskiego getta. Jednakże kilka wydarzeń zapowiadających sierpniowe uroczystości odbędzie się tradycyjnie w kwietniu. Nosić będą zbiorczy tytuł „Przed Śladem”.

Amfiteatr zaprasza na warsztaty Radomskiego Teatru Rodzinnego, które odbędą się 22 kwietnia (sobota), wyjątkowo „Pod 13″ przy ul. Parkowej 1. To już kolejne spotkanie entuzjastów teatru na zajęciach z profesjonalnymi aktorami.

Amfiteatr zaprasza 29 kwietnia do Kuźni Artystycznej na warsztaty familijne „O-twórz oczy! Fotografia otworkowa dla każdego”. Wstęp jest wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona.