• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

MOK „Amfiteatr” zaprasza w niedzielę, 5 grudnia na kolejny spektakl w ramach cyklu „Wkręć się w teatr” – „Choinka”. Przedstawienia o godz. 10 i 12 na scenie w siedzibie przy ul. Daszyńskiego 5. Zaplanowano również warsztaty.

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu i jej byłej dyrektor. Anna Skubisz-Szymanowska otrzymała Nagrodę im. Kierbedziów w kategorii „Zasłużony dla Bibliotek Mazowsza 2020”. Przyznano je bibliotekarzom i bibliotekom, które wykazały się ponadprzeciętnymi osiągnięciami w roku 2020 i 2021.

Resursa zaprasza w niedzielę, 21 listopada, o godz. 11 na kolejną „Bajkową niedzielę”. Tym razem  najmłodsi widzowie będą mieli okazję zobaczyć przygody bohaterów bajki „Magiczne muzeum”oraz wziąć udział w Warsztatach z Jogą Śmiechu.

Cyrk Zalewski wystąpi w Radomiu już w najbliższy weekend. Podczas spektakli widzowie zobaczą mrożące krew w żyłach motory w kuli śmierci, niesamowity pokaz wielkiej iluzji, „żelaznego” strong mana, czy znany ze słynnego Cirque du Soleil numer gimnastyczny na bungee! Dla naszych Czytelników mamy bilety.

„Retrospekcje. Powiat Radomski” – tak brzmi tytuł interdyscyplinarnego projektu Powiatowego Instytutu Kultury. Ma on przypominać o codziennej, bliskiej historii każdej z gmin tworzących powiat. Kolejna odsłona wydarzenia odbędzie się dzisiaj, 18 listopada w Wolanowie.

W Berlinie została otwarta plenerowa wystawa „Gombrowicz” przygotowana przez muzeum pisarza we Wsoli. Ekspozycję przybliżającą sylwetkę autora „Ferdydurke” współorganizował berliński oddział Instytutu Pileckiego.

Jutro, 11 listopada przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Radomiu organizują prezydent Radomia i dowódca 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza dzisiaj, 9 listopada o godz. 18 na scenę kameralną na prezentację spektaklu „Trans – Atlantyk” w reżyserii Mikołaja Grabowskiego zrealizowanego przez Teatr Telewizji w 1991 r.

W niedzielę, 7 listopada o godz. 11 Resursa zaprasza dzieci wraz z opiekunami na kolejną „Bajkową Niedzielę”. Tym razem dla najmłodszych widzów przygotowano pokaz klasycznych polskich animacji, czyli bajek z dzieciństwa dzisiejszych rodziców i dziadków.

MOK „Amfiteatr” razem z Radomską Grupą Opowiadaczy zapraszają dzisiaj, 4 listopada o godz.19 na Kaidan, czyli  wieczór japońskich opowieści pełnych duchów, demonów i zjawisk nadprzyrodzonych. Spotkanie odbędzie się w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.