• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Strażacy to zwód najwyższego zaufania społecznego. Podziwiani, szanowani przez dorosłych i uwielbiani przez dzieci. Zawsze pomocni. Dzisiaj radomscy „Rycerze św. Floriana” mieli swoje święto. Były odznaczenia, wyróżnienia i honory. Gratulujemy!

XVII Święto Polskiej Niezapominajki odbędzie się w niedzielę, 20 maja, w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku. Zapraszają Nadleśnictwo Radom oraz RDLP w Radomiu. W programie wiele atrakcji. Początek o godz.11.

Aeroklub Radomski wspólnie z Zespołem Szkół Samochodowych i z 42. Bazą Lotnictwa Szkolnego w Radomiu organizują w piątek, 18 maja, na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie (gmina Jedlińsk) „Piknik lotniczy”. Impreza jest adresowana głównie do dzieci i młodzieży szkolnej.

101 lat kończy dzisiaj Irena Miazga, najstarsza mieszkanka Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy w Radomiu. Na urodzinach były serdeczności, kwiaty, listy gratulacyjne i urodzinowy tort.

Resursa zaprasza w środę, 16 maja, o godz. 18 na benefis Róży Domańskiej, animatorki kultury, księgarza, społecznika, wieloletniej wiceprezes Radomskiego Towarzystwa Naukowego.

We wtorek, 15 maja, o godz. 17 w Resursie odbędzie się premiera książki „Zapisy Terroru, tom 3. Okupacja niemiecka w dystrykcie radomskim”. Wydawnictwo zawiera świadectwa mieszkańców regionu dotyczące ich tragicznych doświadczeń w czasie II wojny światowej.

Galeria „Resursa” zaprasza 9 maja (środa) o godz. 18 na otwarcie wystawy pt. „Skrzydła z szachownicą” ze zbiorów Radomskiego Klubu Modelarsko-Historycznego „Sokół”, zorganizowanej z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy powstania Lotnictwa Polskiego.

Resursa wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu „Radom. Retrospekcja”, zapraszają na kolejne, ósme już z kolei Retrospotkanie, które odbędzie się we wtorek, 8 maja, o godz.18. Tematem jest… prostytucja.

Nadleśnictwo Marcule zaprasza na Majowy Piknik Niepodległościowy. Organizatorzy gwarantują ciekawe spotkania z przyrodą i historią Polski oraz liczne atrakcje. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z imprezą pn. Nightskating (przejazd grupy rolkarzy), w sobotę, 5 maja w godz. około 20-22 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej między Żakowicami i Śródmieściem.