Wydarzenia

Bałwanek Tiko i królowa Fruncja będą bawić rodziny w Resursie Obywatelskiej. Ośrodek zaprasza w niedzielę, 29 stycznia o godz.11 na spektakl lubianego przez Dzieci Teatru Katarynka. Przedstawienie jest przeznaczone dla widzów powyżej trzeciego roku życia.

Kolędy, te znane z tradycji Kościoła Wschodniego, zabrzmią, podobnie jak przed rokiem, w Resursie w piątek, 27 stycznia o godz.19. Są częścią świętowania Bożego Narodzenia, które wyznawcy prawosławia rozpoczęli wieczerzą wigilijną 6 stycznia. Przywędrowały doń z Zachodu i dość szybko się w nim zadomowiły.

„Poszli w boje chłopcy nasze” –  tak zatytułowane widowisko historyczne z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego tłumnie oglądali w Muzeum Wsi Radomskiej zainteresowani dziejami Polski. Inscenizacja odbyła się w pięknej, zimowej scenerii skansenu.

Widowisko historyczne z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego pod nazwą „Poszli w boje chłopcy nasze!” odbędzie się w sobotę, 21 stycznia na terenie Muzeum Wsi Radomskiej. W inscenizacji wezmą udział grupy rekonstrukcyjne piechoty, kawalerii i artylerii. Początek o godz. 11. Wstęp wolny.

W piątek, 6 stycznia, ulicami Radomia przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. Uroczystość zaplanowano na godz.11 w farze. Sam przemarsz rozpocznie się natomiast w samo południe w Rynku, gdzie na wstępie zostanie odczytany edykt cesarza Augusta. Następnie orszak przejdzie na plac Corazziego, by pokłonić się narodzonemu Dzieciątku. Na trasie przemarszu będzie można zobaczyć inscenizacje przygotowane m.in. przez radomskie stowarzyszenia.

Na placu Jagiellońskim trwa Jarmark Świąteczny. Możemy tu nie tylko kupić ozdoby choinkowe, czy potrawy, ale także  obejrzeć występy m.in. szczudlarzy, żonglerów, akrobatów i grup muzycznych. Będą też warsztaty w Galerii Słonecznej i zimowe zabawy. Kulminacyjny punkt to niedzielna wigilia dla mieszkańców i koncert Skaldów.

Licytacja ozdób wykonanych przez znanych radomian, którzy na zaproszenie prezydenta wzięli udział w charytatywnej akcji „Malowanie bombek – przyjaciele dzieciom” rozpoczyna się dzisiaj (piątek,16 grudnia) o godz. 16. Aukcja będzie przeprowadzona zdalnie.

Film, teatr, dmuchana kula śnieżna czy wirtualna przejażdżka saniami św. Mikołaja – to zaledwie część z atrakcji dla całych rodzin, jakie na Gwiazdkę szykuje Resursa Obywatelska. Familijne wydarzenie zaplanowano na 18 grudnia. Początek o godz. 11.

W niedzielę, 18 grudnia o godz. 18  w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga będziemy mogli obejrzeć i usłyszeć nagrodzonych i nominowanych do finału w Będzinie uczestników XXIV Radomskich Spotkań z Kolędami i Pastorałkami pod hasłem „W hołdzie ks. bp. Janowi Chrapkowi”.

Ostatnie w tym roku Retrospotkanie w Resursie Obywatelskiej po raz kolejny dotknie obszernego tematu radomskich dzielnic. Organizatorzy zapraszają wielbicieli historii Radomia dzisiaj, 13 grudnia o godz. 18. Wstęp wolny.