• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Archiwum Państwowe w Radomiu zaprasza w czwartek, 14 października o godz. 14 na otwarcie wystawy pt. „Na scenie, estradzie i srebrnym ekranie. Życie kulturalne Radomia od drugiej połowy XIX w. do lat 30. XX w”.

W poniedziałek, 11 listopada, odbędą się oficjalne uroczystości z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Radom był pierwszym miastem Królestwa Polskiego, które w 1918 roku wywalczyło wolność.

W pierwszą rocznicę śmierci Andrzeja Mitana, wieloletniego pracownika Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej w poniedziałek, 4 listopada, o godz. 13 na gmachu Elektrowni odsłonięta zostanie mosiężna tabliczka z sentencją artysty. Jest ona wzorowana na ulotce, którą artysta rozdawał w trakcie różnych akcji artystycznych.

Weekend z amfiteatrem. Dzisiaj, 18 października, od godz. 17.30 na Scenie Obozisko (ul. Śniadeckich 2) jesienna wymiana ubrań z niespodzianką, a w niedzielę, 20 października, w Kuźni Artystycznej przy ul. Daszyńskiego 5 spektakl „Zupka z blaszanego kubka”.

Kolejna edycja Radomskiej Giełdy Winyli odbędzie się w sobotę, 12 października, o godz. 11 w Centrum Handlowym M1. Przed wejściem do MediaMarkt pojawią się stoiska z tysiącami tytułów na różnych nośnikach audio, a także ze sprzętem i akcesoriami audio. Gwiazdą wydarzenia będzie fenomenalny saksofonista i kompozytor Kuba Więcek.

American Corner Radom oraz Łaźnia zapraszają dzisiaj, 11 października, o godz.19 na spotkanie pn. „Kulisy dyplomacji. Gościem wieczoru będzie Mariusz Brymorą”, radca – minister z Departamentu Ameryki MSZ, Konsul Generalny RP w Los Angeles w latach 2013 – 2017.

Stowarzyszenie Radomianie dla Demokracji zaprasza w środę, 9 października, o godz. 18 do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia (czytelnia) na spotkanie autorskie z Grzegorzem Rzeczkowskim i jego książką „Obcym alfabetem”.

Resursa wraz ze społecznością skupioną na Facebooku wokół profilu Radom. Retrospekcja, zaprasza we wtorek, 8 października, o godz. 18 na 19 Retrospotkanie. Organizatorzy postanowili urządzić je w stylu Oktoberfest w starym radomskim browarze przy ul. Limanowskiego, kontynuującym tradycje zakładu Jana Saskiego, sięgające 1812 r.

Jak co roku na początku jesieni w Muzeum Wsi Radomskiej odbędzie się Festiwal Ziemniaka. Skansen zaprasza w niedzielę, 6 października w godz. 12 – 18. Zaplanowano wiele atrakcji, w tym konkurs kulinarny, gdzie potrawy oceniać będzie Karol Okrasa.

Już nie tylko muzea organizują wieczorne i nocne wydarzenia. Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu zaprasza na piątą już edycję Nocy Bibliotek. Odbędzie się ona w sobotę, 5 października, pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”.