• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Resursa wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu „Radom. Retrospekcja” zapraszają na kolejne, 13 już Retrospotkanie. Odbędzie się ono we wtorek, 8 stycznia, o godz. 18. Temat: piękno detali architektonicznych śródmiejskich kamienic.

W niedzielę, 6 stycznia, ulicami Radomia przejdzie Orszak Trzech Króli. Przemarsz rozpocznie się w samo południe w Rynku. Uczestnicy uroczystości wysłuchają „Edyktu Cesarza Augusta”, a następnie przejdą ulicami Wolność, Reja, Plac Kazimierza Wielkiego i Żeromskiego w kierunku Placu Corazziego. Organizatorem Orszaku Trzech Króli są Radomscy Rycerze Kolumba.

Resursa wraz z Diecezjalną Komisją ds. Śpiewu i Muzyki Kościelnej od 17 lat organizują Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Staropolskie kolędowanie”. Dzisiaj, 21 grudnia, o godz. 17 laureaci eliminacji rejonowych wystąpią przed zgromadzoną publicznością, aby zaprezentować najpiękniejsze polskie kolędy.

Galeria „Resursa” zaprasza dzisiaj, 14 grudnia, o godz. 12 na otwarcie świątecznej wystawy rękodzieła artystycznego i malarstwa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Św. Kazimierza w Radomiu pt. „Uczcijmy Boże Narodzenie”.

Choinki, ozdoby, prezenty i świąteczne potrawy będzie można kupić podczas Bożonarodzeniowego kiermaszu, który od 20 do 23 grudnia rozstawi swoje kramy na placu Corazziego. Na 18 straganach produkty będzie oferować 26 sprzedawców – zarówno organizacje pozarządowe, osoby fizyczne jak i przedsiębiorcy.

Resursa zaprasza dzisiaj, 13 grudnia, o godz. 18 na prezentację fragmentów filmu „Klecha” oraz spotkanie z jego twórcami. Zdjęcia do obrazu, w którym grają m.in. Mirosław Baka, Piotr Fronczewski, Danuta Stenka, Artur Żmijewski już zakończono, premiera planowana jest na wiosnę 2019 roku.

W piątek, 21 grudnia, ulicami Radomia przejdzie pierwsza Świąteczna Parada Światła. Będzie ją prowadzić Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso. Uczestnicy powinni świecić i mieć dobry humor.

Resursa Obywatelska wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu RadomRetrospekcja zapraszają we wtorek, 11 grudnia, o godz. 18 na dwunaste już Retrospotkanie. Tym razem zaprezentowana zostanie książka Georgii Hunter „My mieliśmy szczęście.”

Muzeum Jacka Malczewskiego, radomska delegatura Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Zespół Naukowy do Badań Dziejów Radomia zapraszają w poniedziałek, 9 grudnia o godz. 12 na wykład prof. Joanny Kalagi z Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Wczesna chrystianizacja środkowego Powiśla i Radomia”.

Miejska Biblioteka Publiczna i Wydawnictwo Skarabeusz zapraszają dzisiaj, 4 grudnia, o godz. 17.30 na spotkanie z Eweliną Matuszkiewicz, autorką książki „Noc komety”, której akcja dzieje się w Kozienicach. To już kolejna po „Białym latawcu” książka pochodzącej z Radomia pisarki.