• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza na kolejne warsztaty, pokazy i koncerty w ramach „Fosy pełnej kultury: Do sześciu razy sztuka!” Weekend 20 i 21 lipca to spotkanie z nowymi mediami i technologiami.

MOK „Amfiteatr” zaprasza dzisiaj, 12 lipca, od godz. 15 na wydarzenia „Radomskiego Kalejdoskopu Kulturowego” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019. Tematem przewodnim będzie Japonia.

W palecie weekendowych spotkań w „Fosie pełnej kultury: Do sześciu razy sztuka!” nie mogło zabraknąć teatru, dlatego w sobotę i niedzielę (13 i 14 lipca) MOK „Amfiteatr” zaprasza na ul. Parkową 1 na wydarzenia pod hasłem „Kurtyna w górę!”

Z okazji obchodów 100-lecia policji w festiwalową środę, 10 lipca, organizatorzy Kameralnego Lata zapraszają na seanse filmowe i wykład Tomasza Kolankiewicza o historii polskiego filmu policyjnego. Oba wydarzenia odbędą się w Elektrowni.

Przejazd przez miasto zabytkowych pojazdów spod Komendy Wojewódzkiej Policji do centrum to nieomylny znak, że Kameralne Lato 2019 rozpoczęte. Teraz uczestników i widzów czeka tydzień nie tylko filmowych wrażeń.

W ten weekend MOK „Amfiteatr” rozpocznie przygodę z „Fosą pełną kultury – Do sześciu razy sztuka!” od kina, syntezy wszelkich sztuk. Jak zapowiadają organizatorzy: „Będzie kręcić i nakręcać publiczność na bliskie spotkania III stopnia z filmem, kinem i całym jego anturażem”.

Kilka tysięcy radomian uczestniczyło w widowisku muzycznym „Radomski Czerwiec Wolności”, które w ramach obchodów 43. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego odbyło się na placu Jagiellońskim. Zagrały legendy polskiej muzyki: Oddział Zamknięty, Myslowitz i Lady Pank.

W sobotę, 29 czerwca, o godz. 14 na Placu Corazziego zaplanowano piknik historyczny „Witryna Radomskiego Czerwca ’76”. Z kolei Radomska Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej organizuje XXII rajd rowerowy „Od przystanku do przystanku”.

MOK „Amfiteatr” zaprasza w sobotę, 29 czerwca, do parku na Południu, by skupić się na sobie, swoich ciałach i duchu. W finale uczestnicy wymienią się dobrą energią razem z sąsiadami przy żywiołowej muzyce zespołu Sokół Orchestra, który łączy szaloną zabawę z wirtuozerią.

Uroczystości patriotyczne, koncerty, wystawy i piknik historyczny składają się na program obchodów 43. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Radomski Czerwiec 76. Potrwają one przez cały tydzień.