• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Dramatyczne sceny na deptaku! Piraci… podpłynęli statkiem przez fontannę, porwali i wywieźli z miasta prezydenta! Kto będzie w nim rządził, skoro rozpoczęły się właśnie Dni Radomia? Jakiego okupu zażądają złoczyńcy za Radosława Witkowskiego?

W niedzielę, 25 czerwca, Automobilklub Radomski zaprasza na Rodzinny Piknik Motorowy. Początek o godz. 10 na kartodromie. Impreza będzie miała charakter otwarty – wstęp na nią jest bezpłatny.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z imprezą pod nazwą Bieg Radości – Dumne Warchoły, w sobotę w godz. około 11.15 – 12 wystąpią utrudnienia w ruchu w sąsiedztwie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Piątek na deptaku dla dzieci i rodziców, sobota w Starym Ogrodzie dla młodzieży, niedziela w amfiteatrze dla wszystkich – tak w skrócie zapowiadają się Dni Radomia. Początek jutro, 23 czerwca o godz. 15, wieczorem zaś w ramach obchodów 41. rocznicy Radomskiego Czerwca ’76 – koncert zespołów T.LOVE i Sztywny Pal Azji.

Grupa Lokalna Radom Komitetu Obrony Demokracji oraz KOD Mazowsze zapraszają na manifestację Radom ’76 Droga do Wolności. Demonstracja w 41. rocznicę robotniczego protestu odbędzie się w sobotę, 24 czerwca, przed gmachem Corazziego przy ul. Żeromskiego 53 w godz. 14 – 16.

Holi Festival Poland – polska edycja jednego z najradośniejszych wydarzeń – przyjeżdża do Radomia. Wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w kolorowej zabawie powinni przyjść w piątek, 23 czerwca, w godz. 16 – 21 nad zalew na Borkach.

Przed wszystkimi, którzy cenią sobie kulinarne podróże pojawia się szansa odwiedzenia w ciągu jednego zaledwie weekendu, co najmniej czterech kontynentów. Przy Centrum Handlowym Echo w najbliższy weekend (24 i 25 czerwca) odbędzie się zlot food tracków, które zaoferują szeroki wachlarz przysmaków z różnych stron świata.

Jak mają wyglądać i jakie funkcje spełniać dworce Pionki i Pionki Zachodnie? Można będzie o tym porozmawiać jutro (22 czerwca) podczas warsztatów kreatywnych dotyczących inwestycji w tych obiektach. Organizator spotkania – PKP S.A. – zaprasza pasażerów, lokalne społeczności, przedstawicieli władz samorządowych i organizacji pozarządowych, przedsiębiorców oraz społecznicy.

Radosław Stańczykowski został VI Radomskim Królem Kurkowym, a wicekrólem Mariusz Król. Grand Prix 2017 wywalczył Józef Jantyst ze Świętokrzyskiego Bractwa Kurkowego. Zawody, które zorganizowało Bractwo Kurkowe Św. Sebastiana w Radomiu odbyły się na strzelnicy PZŁ w Piastowie.

Procesje z okazji Bożego Ciała przeszły dziś ulicami wielu radomskich osiedli. Trasa centralnej z udziałem setek wiernych wiodła od kościoła farnego do katedry. Przewodniczył jej biskup Henryk Tomasik.