• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Wydarzenia

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pt. „Ogród Niepodległości”, które odbędzie się w niedzielę, 23 września, w godz. 9 – 22 na tarasie budynku instytucji.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z przejazdem grupy rolkarzy, dzisiaj, 21 września, w godz. około 19.30-21 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu i zakłócenia w kursowaniu autobusów w Śródmieściu oraz północnej części Radomia.

Z okazji Światowego Dnia Serca, szpital na Józefowie zaprasza w niedzielę, 23 sierpnia, w godz. 13-18 na Piknik Rodzinny z Sercem – Zdrowe Mazowsze. Impreza odbędzie się w Muzeum Wsi Radomskiej.

Resursa i Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Radomiu zapraszają dzisiaj, 13 września, o godz. 18 na promocję książki Sebastiana Piątkowskiego pt. „Radom w latach wojny i okupacji niemieckiej 1939-1945”.

Najsłynniejsza międzynarodowa grupa iluzjonistów Champions of Illusion po wielkim europejskim sukcesie ponownie zawita do naszego kraju. Tym razem odwiedzi Radom. Spotkanie w najbliższą niedzielę, 16 września, o godz. 17 w sali koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej.

Dzięki tegorocznej, jedenastej już, „Uliczce Tradycji” znów Radom cofnie się o wiek. To ma być niezapomniana podróż w czasie – zabrzmią międzywojenne szlagiery, królować będzie moda retro. Hasło przewodnie imprezy, która odbędzie się w weekend, 9 i 10 września, brzmi „Republika Radomska 1918”.

Jak co roku, tak i tym razem tłoczno było w Muzeum Wsi Radomskiej podczas XX, jubileuszowego Święta Chleba. Dopisała pogoda, dopisali goście i wystawcy, czyli przede wszystkim piekarze sprzedający swoje wyroby. Ale nie brakowało pszczelarzy z miodem i twórców ludowych. Panie z kół gospodyń wiejskich serwowały regionalne potrawy. Był korowód wieńców dożynkowych zakończony konkursem na najładniejszy, występy kapel ludowych i zabawa taneczna „na dechach”.

W niedzielę, 2 września, w Muzeum Wsi Radomskiej odbędzie się XX, jubileuszowe, „Święto Chleba”. Rozpocznie je uroczysta msza św. w intencji rolników, młynarzy i piekarzy. Tegoroczne wydarzenie zwyczajowo skoncentrowane będzie wokół prezentacji kunsztu piekarskiego oraz pokazów tradycyjnych obrzędów żniwnych i pracy na wsi.

Już po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda Literacka im. Witolda Gombrowicza za najlepszy debiut prozatorski. Towarzyszy jej festiwal „Opętani literaturą” z podtytułem „Swoi obcy”, który rozpoczyna się w piątek, 1 września. Zwieńczeniem wydarzeń z autorem „Ferdydurke” w roli głównej będzie uroczysta gala, którą zaplanowano na 9 września.

Podczas Air Show będziemy zadzierać głowy do góry, ale i na ziemi będzie wiele do zobaczenia. Oczywiście już wieczorem. Imprezy towarzyszące pokazom zaplanowano na deptaku. Cykl rozpocznie się już dzisiaj, 24 sierpnia, o godz. 19. Na scenie przy fontannach wystąpi zespół Kraków Street Band.