Z policji

Osoba kierująca audi, które podczas zderzenia z innym pojazdem na drodze powiatowej w gminie Stromiec, przełamało się na pół, była cały czas na miejscu zdarzenia. To 19-latka, która początkowo nie przyznawała się, że prowadziła audi, dlatego policjanci uważali, że kierowca tego samochodu uciekł. Rannych w wypadku zostało pięć osób.

Pięć osób zostało rannych podczas wypadku, do którego doszło dzisiaj wieczorem na drodze w miejscowości Zachmiel w gminie Stromiec. Zderzyły się tu dwa samochody: audi i opel. Pierwsze auto rozpadło się na pół. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, poszukują go policjanci.

29-latek przechowywał w stodole na swojej posesji duże ilości płynnych substancji, prawdopodobnie pochodnych rozpuszczalników i lakierów. Zatrzymali go policjanci z Warki.. Mężczyzna już trafił do aresztu i usłyszał prokuratorski zarzut. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Grójca ujawnili wyroby odzieżowe z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wartość zabezpieczonych ubrań wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. Bluzy, spodnie sprzedawano na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie. 

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Radomiu zatrzymali pięć osób zamieszanych w nielegalny proceder przewożenia odpadów, które następnie, zamiast trafiać w miejsce przeznaczone do utylizacji, były zakopywane w wyrobisku po kopalni piachu na terenie jednej z gmin powiatu radomskiego.

Kierowca volkswagena najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a uciekając przed policyjnym pościgiem utracił panowanie nad samochodem i uszkodził przydrożną kapliczkę. 25-latek wpadł w ręce białobrzeskich stróżów prawa. Jak się okazało, posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a w aucie miał narkotyki.

Dwa nietypowe zdarzenia na ekspresowej „siódemce”. W obu auta najechały na oponę leżącą na jezdni, którą wymieniali kierowcy ciężarowych samochodów. W jednym przypadku w kolizji uczestniczyło aż 13 pojazdów. Nikomu nic się nie stało.

Kierowca toyoty nie zareagował na sygnały do zatrzymania, minął radiowóz i podjął próbę ucieczki. 63-latek miał ponad 2 prom. alkoholu i utracił już wcześniej prawo jazdy za prowadzenie samochodu po alkoholu. Teraz grozi mu nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Prawie 400 niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej odkryto w miejscowości Andrzejów w gminie Przyłęk. Zawiadomieni o znalezisku saperzy z Dęblina wywozili je aż przez tydzień. Teren zabezpieczały znaczne siły policyjne.

Podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili w samochodzie radomianina prawie 500 kg krajanki tytoniowej, natomiast na posesji innego mężczyzny w powiecie opatowskim – urządzenia służące do produkcji papierosów oraz kolejne kilogramy krajanki. Uszczuplenia na rzecz Skarbu Państwa wynoszą ponad 400 tys. zł.