• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Kolejne trzy przypadki, kiedy próbowano oszukać starsze osoby, a dwie uwierzyły w historię opowiedzianą przez telefon przez rzekomego członka rodziny, odnotowała radomska policja. Przed Dniem Babci i Dziadka ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka”.

Mężczyzna, który groził prezydentowi Radomia w internecie i został zatrzymany przez policję w Gdańsku, to 35-letni mieszkaniec powiatu radomskiego. Trafił do policyjnego aresztu. Policja będzie wnioskować do prokuratury o poparcie wniosku o tymczasowy areszt dla sprawcy.

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej przysuscy policjanci odnaleźli 54-latka, którego zaginięcie zgłosiła jego rodzina. Mieszkaniec Politowa opuścił miejsce zamieszkania i nie było z nim żadnego kontaktu.

Śmiertelny wypadek na krajowej „dwunastce” w Niemianowicach. Leżącego na jezdni mężczyznę potrącił ciężarowy renault kierowany przez obywatela Ukrainy. Są utrudnienia w ruchu.

Trzej mężczyźni w wieku około 30 lat (widoczni na zdjęciach) ukradli w Rossmanie w Białobrzegach drogi towar warty blisko 6,6 tys. zł. Komenda Powiatowa Policji w Białobrzegach zwraca się prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości złodziei.

32-letni mieszkaniec Radomia wpadł w ręce policjantów z wydziału dw z przestępczością narkotykową KMP. Miał w domu około 160 g narkotyków i dużo pieniędzy. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

To był to oficjalnie jego pierwszy dzień służby w policji. Rano posterunkowy Paweł Nietrzebka uczestniczył w Radomiu w uroczystym ślubowaniu, a potem wracał do macierzystej jednostki w Żyrardowie. Jadąc „siódemką” natknął się na wypadek drogowy. Jako pierwszy udzielał pomocy poszkodowanym.

„Wywiadowcy” zatrzymali 26-letniego mieszkańca Radomia podejrzanego o kradzież damskiej torebki. Mężczyzna wyrzucił swoją „zdobycz”, a kobieta poinformowała policję.

49-letni mieszkaniec Radomia ukradł samochód osobowy, holował go na lawecie i uczestniczył w kolizji. Mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Został zatrzymany przez radomskich policjantów.

23-latek nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i potrącił na przejściu dla pieszych 15-latkę. Trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali już kierowcy prawo jazdy.