Z policji

Funkcjonariusz z wydziału sztabu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu w czasie poza służbą ujął pijanego kierowcę citroena, który niemal spowodował kolizję. 50-letni mężczyzna nie miał prawa jazdy, bo zostało mu zabrane za jazdę po pijanemu. Badanie alkomatem wykazało… ponad 2,4 prom. alkoholu w jego organizmie.

W jednym z lokali w Kozienicach znajdowało się pięć automatów służących do organizowania nielegalnych gier hazardowych. W miniony poniedziałek policjanci zespołu dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją kozienickiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego ujawnili te urządzenia.

Mężczyzna w dwóch sklepach spożywczych na terenie gminy Kowala, grożąc nożem, żądał pieniędzy. Radomscy kryminalni zatrzymali 31-latka podejrzanego o rozbój. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż trzy lata.

Zastępca komendanta miejskiego policji w Radomiu nadkom. Piotr Banaszkiewicz potrącił w Dąbrówce Zabłotniej (gmina Kowala) idącego lewą stroną jezdni pieszego. Kierowca BMW był trzeźwy. Poszkodowany 37-latek z obrażeniami przewieziony został do szpitala. Funkcjonariuszowi odebrano dowód rejestracyjny auta, ale prawa jazdy nie zatrzymano.

Kierowca kia sportage, którego zatrzymali do kontroli policjanci z lipskiej drogówki, przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Okazało się, że 35-latek był nietrzeźwy, miał 0,69 prom. alkoholu w organizmie. Stracił prawo jazdy. Mało tego: jeszcze tego samego dnia został ukarany mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

Mł. asp. Bartosz Wiatrowski z mazowieckiej drogówki jadąc na służbę zauważył leżącego na dachu forda. Bez chwili namysłu podbiegł do samochodu, w którym były dwie kobiety. Pomógł im wydostać się na zewnątrz i wezwał służby ratunkowe.

Funkcjonariusze radomskiej drogówki zatrzymali do kontroli mężczyznę, który nie dość, że nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, to jeszcze był poszukiwany przez policję.

Pięć osób zostało poszkodowanych w wypadku, do jakiego doszło dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 730 w miejscowość Mariampol w powiecie kozienickim. Zderzyły się tam czołowo dwa samochody osobowe. Droga jest całkowicie zablokowana. Obowiązują objazdy.

Wręczanie łapówek, poświadczania nieprawdy przy wystawianiu dokumentów, w tym recept – 911 takich i innych zarzutów karnych usłyszało 12 osób, które przestępczą działalnością mogli doprowadzić NFZ na straty w wysokości ponad 380 tys. zł. Zostali zatrzymani dzięki współpracy policjantów z wydział dw. z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

68-latek ogłuszył pięścią, a następnie zakopał dwa młode psy. Zwierząt nie udało się uratować. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Wierzbicy. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do pięciu5 lat więzienia.