• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

46-latek awanturował się i był agresywny. Znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i matką. Zgodnie z nowymi przepisami otrzymał policyjny nakaz opuszczenia domu i zakaz zbliżania się do jego bezpośredniego otoczenia.

Policjanci z drogówki pełniący służbę na motocyklach zatrzymali po pościgach dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich uciekał ulicami Radomia jadąc pod prąd i spychając inne pojazdy do rowu oraz pieszych z przejść. Oba pościgi znajdą w najbliższym czasie finał w sądzie.

Dwoje policjantów z trzeciego komisariatu w Radomiu, którzy byli już po służbie, zatrzymali 55-latka poszukiwanego listem gończym przez sąd. Mężczyzna trafił do aresztu.

Policjanci z Lipska zaopiekowali się czworgiem dzieci w wieku od 8 do16 lat, które straciły matkę w wypadku drogowym. Zadbali m.in. o pomoc psychologiczną dla osieroconych. Wobec 41-letniego mężczyzny, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Tragedia w gminie Wieniawa. Nie żyje pięcioletni chłopiec, którego dziadek przewoził na „łyżce” maszyny rolniczej. Jego sześcioletni brat trafił z obrażeniami do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność podczas prac polowych.

W ręce policjantów z Komisariatu II Policji w Radomiu trafił 40-latek. Przedstawiono mu zarzuty kradzieży torebek, przywłaszczenia i paserstwa.

Policjanci z komisariatu w Pionkach zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu radomskiego w sprawie podpalenia pawilonu gastronomicznego „Hamaky” nad zalewem w Siczkach. Obaj trafili do policyjnej celi. Jeden z mężczyzn był poszukiwany.

Jedenastolatek potrącony na ścieżce rowerowej. Kierowca samochodu, który to zrobił, odjechał z miejsca zdarzenia, ale policja go ustaliła i zatrzymała mu prawo jazdy. Skieruje wniosek o ukaranie do sądu.

Kierowca ciężarówki nie zachował ostrożności i uderzył w samochód osobowy, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Dwie osoby trafiły do szpitala. Policja apeluje o szczególną rozwagę przy zbliżaniu się do pasów.

Kierująca autobusem komunikacji miejskiej udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy i powiadomiła o zdarzeniu policję. 25-latek miał ponad 1,5 prom. alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.