• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

38-letniego mieszkańca Radomia zatrzymali policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową radomskiej komendy. Mężczyzna posiadał znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego blisko 200 g marihuany.

Kilka osób w związku z posiadaniem środków odurzających zatrzymali w ostatnich dniach radomscy policjanci. Za samochodem jednego z nich funkcjonariusze udali się w pościg; kierowca miał przy sobie marihuanę, ale nie miał prawa jazdy.

Wydział dochodzeniowo-śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu prowadzi śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Radomiu dotyczące włamań do mieszkań metodą na tzw. pasówkę, które miały miejsce na terenie całego kraju od 21 listopada 2017 roku do 16 listopada 2018 roku.

Sekcja poszukiwań i identyfikacji osób działająca w mazowieckiej komendzie policji na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia poszukuje za zgwałcenia i kradzieże urodzonego i zameldowanego w Radomiu Tomasza Kosika. Sąd Okręgowy w Radomiu wydał za mężczyzną Europejski Nakaz Aresztowania.

W miejscowości Klwaty kierowca volvo śmiertelnie potrącił pieszego. Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn i obaj byli pijani. Trafili do policyjnej celi. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zderzenie dwóch pojazdów w Wolanowie. Kierowca jednego z nich zginął na miejscu zdarzenia. Policja apeluje o ostrożność.

Dwaj obywatele Gruzji wpadli w ręce policjantów, po tym jak kradli na terenie Radomia akumulatory z pojazdów ciężarowych. Wobec mężczyzn zastosowano policyjny dozór.

Mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania do pomieszczeń gospodarczych, z których ginęły elektronarzędzia i przedmioty znacznej wartości zatrzymali policjanci z komendy powiatowej w Zwoleniu. Sprawcom grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

21-latkę, która posługiwała się cudzymi kartami płatniczymi, płacąc za drobne zakupy metodą zbliżeniową zatrzymali radomscy policjanci. W myśl obowiązujących przepisów transakcja taka potraktowana została jako kradzież z włamaniem. Zatrzymana usłyszała łącznie siedem zarzutów.

30-latka podejrzanego o dwa włamania: do firmy i zakładu fryzjerskiego zatrzymali policjanci z trzeciego komisariatu w Radomiu zatrzymali. Sprawcy grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.