• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

16-latka została przewieziona do szpitala po tym, jak samochód potrącił ją omijając inne auto przed przejściem i potrącił nieletnią. Policja apeluje o ostrożność.

Policjanci z Warki przedstawili zarzut kradzieży trzem mężczyznom, którzy okradli swojego pracodawcę. Obywatele Ukrainy – 41-, 31- i 20-letni wynieśli z garażu elektronarzędzia. Teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwo. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu radomskiego, która przekazała pieniądze nieznajomemu podającego się za policjanta. Funkcjonariusze cały czas apelują do osób starszych o szczególną ostrożność. – Żaden policjant nie informuje o szczegółach prowadzonej sprawy telefonicznie – przypominają.

Blisko 170 sztuk podróbek odzieży znanych światowych marek miała do sprzedaży 28-letnia kobieta, którą na miejskim targowisku w Grójcu zatrzymali policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z tamtejszej komendy.

Kilkaset kilogramów krajanki tytoniu oraz suszonych liści tytoniu bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli radomscy policjanci. Zatrzymali 44-letniego mieszkańca Radomia, który nielegalnie wytwarzał tytoń i naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku na kwotę ponad 600 tys. zł.

Kozieniccy policjanci zatrzymali kobietę ukrywającą się od niemal 15 lat przed wymiarem sprawiedliwości. 63-latka z powiatu kozienickiego zmieniała swój wizerunek i ukrywała się za granicą oraz na terenie Polski. Za oszustwa, których dokonała, trafi do więzienia.

Ponad 11 kg tytoniu, blisko 25 l alkoholu i niemal tysiąc paczek papierosów bez akcyzy zabezpieczyli policjanci z Grójca. Straty Skarbu Państwa wyniosłyby blisko 25 tys. zł. Nielegalny towar nie trafi na rynek, a mężczyzna podejrzewany o popełnienie przestępstwa został zatrzymany.

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policjantów z wydziału kryminalnego KMP w Radomiu w związku z wymuszeniem wierzytelności. Zabezpieczono miotacz gazu i narkotyki. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty i zastosowano wobec nich policyjne dozory.

26-latka poszukiwanego w celu odbycia zaległej kary pozbawienia wolności zatrzymali policjanci z Kowali. Ponadto po przeszukaniu mieszkania i posesji funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki i przedmioty pochodzące z włamania. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego.

Pogoda sprzyja wypadkom na drogach. Do trzech doszło dzisiaj rano w Radomiu i na terenie powiatu radomskiego. Policja apeluje do kierowców o ostrożność  i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.