Z policji

30-latek śpiesząc się do swojej dziewczyny wsiadł za kółko, ale nie dojechał, bo pędzącego zakochanego zatrzymała radomska drogówka. I wtedy okazało się, że amant nigdy nie miał prawa jazdy, a policja zatrzymywała go już wcześniej cztery razy.

Spowodował kolizję na ekspresowej „siódemce” i uciekł z miejsca zdarzenia. Powodem ucieczki był jego stan trzeźwości. 41-latek miał blisko 1,5 prom. alkoholu w organizmie. Grójeccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który  teraz odpowie przed sądem.

Linia technologiczna do wytwarzania amfetaminy, odczynniki chemiczne i inne substancje wykorzystywane w produkcji tego narkotyku znajdowały się w Promnie Kolonii w powiecie białobrzeskim. Policjanci przejęli to „laboratorium”  i zabezpieczyli kilkadziesiąt litrów odpadów, co oznacza, że fabryka narkotyków mogła działać od dłuższego czasu.

Blisko 1,5 prom. alkoholu w organizmie miał 21-latek, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i swoją jazdę zakończył na jednej z posesji, wjeżdżając wcześniej w jej ogrodzenie. Teraz młody  kierowca za swój czyn odpowie przed sądem.

Dwa wypadki w odstępie dwóch godzin i to na tej samej trasie. Oba miały miejsce na DK12; jeden w Rajcu Szlacheckim, drugi w Klwatce. Trzy osoby zostały ranne, przewieziono je do szpitala.

Agresywny mężczyzna rzucał kamieniami w sąsiada. Obecność wezwanych na miejsce policjantów nie uspokoiła 46-latka, który nadal stwarzał zagrożenie dla innych osób i widłami zranił psa służbowego. Jego zachowanie i niestosownie się do poleceń policjantów zmusiły funkcjonariuszy do oddania strzałów ostrzegawczych i użycia mężczyzny paralizatora.

Dwa samochody marki BMW zderzyły się na ul. Brata Alberta. Jeden z nich w wyniku uderzenia zjechał z drogi i wpadł na betonowy słup i ponownie znalazł się na drodze blokując przejazd. Za kierownicą tego auta siedział pijany policjant z radomskiej drogówki. 

Ponad 1,5 kg narkotyków zabezpieczyli policjanci z wydziału kryminalnego kozienickiej komendy u 31-letniego mężczyzny, którego zatrzymali. Postanowieniem sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Groźny wypadek na ul. Wolanowskiej. Motocyklista stracił panowanie nad maszyną wypadł z drogi i wpadł do pobliskiego rowu. Mężczyzna został ranny i odwieziono go do szpitala. Był trzeźwy.

Groźne zdarzenie w Zakrzewie. Niedoświadczona 19-latka kierująca volkswagenem uderzyła samochodem w słup oświetleniowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policja przypomina, ze od samego rana prowadzi ogólnopolską akcję „Prędkość”.