• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Dwie osoby ranne w wypadku, do którego doszło na krajowej „dwunastce” w Strzałkowie. Na tym odcinku trasy ruch odbywa się wahadłowo.

Ponad 8 tys. pokrzywdzonych, 35 z zarzutem oszustwa i podrabiania dokumentów, dwie aresztowane – taki jest bilans policyjnego śledztwa w sprawie firm oferujących usługi telekomunikacyjne, telemedyczne oraz sprzedające energię elektryczną. W całym kraju oszukanych mogło zostać kilkadziesiąt tysięcy osób.

19-latek wyrwał kobiecie torebkę na ulicy i uciekł. Niezbyt daleko, bo po krótkim pościgu policjanci zatrzymali go w starym Ogrodzie. Poszkodowana odzyskał skradzione rzeczy.

Tragiczny wypadek w Jedlni Kolonii (gmina Pionki). Motocyklista nie ustąpił pierwszeństwa BMW i doprowadził do zderzenia z samochodem. Kierujący yamahą zginął na miejscu. Droga nr 737 jest zablokowana.

32-letniego gdańszczanina podejrzanego o pedofilię zatrzymali funkcjonariusze z KWP w Radomiu zatrzymali. Informację o mężczyźnie, któremu przedstawiono już zarzuty prezentowania i posiadania treści pedofilskich zdobyli „cyberpolicjanci”. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Ponad kilogram marihuany i sprzęt służący do uprawy narkotyków zabezpieczyli na terenie Odrzywołu przysuscy kryminalni. Wartość rynkową suszu szacuje się na ponad 30 tys. zł. Właściciel plantacji został aresztowany. Grożą mu co najmniej trzy lata więzienia.

Dzisiaj przed godz. 18 doszło do zderzenia dwóch samochodów w Rajcu Szlacheckim. Kierowcy obu aut zostali odwiezieni do szpitala. Trasa jest zablokowana, ruch odbywa się wahadłowo.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KWP w Radomiu zabezpieczyli podrabianą odzież oraz torby. Podróbkami handlowano w jednym z szydłowieckich sklepów. Na jego zapleczu ujawniono także automaty do gier. Jego właścicielowi grozi nawet pięć lat więzienia.

Do pięciu potrąceń pieszych na oznakowanych przejściach doszło wczoraj po południu i wieczorem. Dzisiaj rano – do kolejnych dwóch. Pięć osób trafiło do szpitala. Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Policjant z kozienickiej drogówki w czasie wolnym od służby pomógł poszkodowanym w wypadku drogowym. Funkcjonariusz wyciągnął z samochodów poszkodowanych oraz udzielił pomocy nieprzytomnej kobiecie. Zatrzymał też oddalającego się z miejsca zdarzenia pijanego kierowcę.