• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Dwaj młodzi mężczyźni zginęli wczoraj wieczorem w wypadku w Żmijkowie pomiędzy Przytykiem a Mniszkiem. Obaj to mieszkańcy gminy Wolanów. Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego zdarzenia.

58-letni mężczyzna zginął w Dąbrówce Warszawskiej, po tym jak został potrącony przez samochód którym zginął. Policjanci prowadzą postępowanie, które wyjaśni wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Komenda Miejska Policji w Radomiu zachęca wszystkich właścicieli rowerów do ich znakowania. Polega ono na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu engrawer, oznaczenia oraz wydaniu właścicielowi tzw. dowodu rejestracyjnego jako poświadczenia zapisania pojazdu w bazie danych policji.

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zabezpieczyli na targowisku w Wierzbicy podrobione perfumy i odzież znanych firm. Zatrzymano w tej sprawie sześć osób.

71-kierowca omijał samochodem na przejściu dla pieszych i potrącił 16-latkę. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Policja apeluje o ostrożność szczególnie w pobliżu pasów.

22-latka, który zniszczył kilka samochodów zaparkowanych na Osiedlu nad Potokiem zatrzymali policjanci z drugiego komisariatu. Jednak to nie jedyne przestępstwo jakie mężczyzna ma na koncie. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Pionkach zatrzymali 61-latka za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności.

17 wypadków, dwie osoby zabite i 22 rannych to bilans świątecznego weekendu na drogach Mazowsza. Pracujący na drogach policjanci zatrzymali 80 nietrzeźwych kierowców. To statystyka obejmująca okres od piątku, 14 kwietnia, do poniedziałku, 17 kwietnia, włącznie, całe województwo bez stolicy.

Blisko 3 tony bursztynowego surowca oraz kilkaset sztuk gotowych wyrobów jubilerskich zabezpieczyli pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej współdziałając z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Spółka, która handlowała bursztynem, nie płaciła podatku. Kwota należności podatkowych to ponad 440 tys. zł.

37-letni kierowca został dwukrotnie zatrzymany w ostatnim czasie przez policjantów z radomskiej drogówki. Najpierw przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, za co stracił prawo jazdy, a podczas kolejnej kontroli okazało się, że kieruje autem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.