• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Mężczyzna groził maczetą pracownikom salonu telefonii komórkowej w CH M1. Został szybko zatrzymany przez policję, a prokuratura postawiła mu zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, groźby karalne oraz pozbawienie wolności. Teraz poszukiwani są świadkowie i poszkodowani w tym zdarzeniu.

Zwoleńscy policjanci po pościgu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę BMW, który na widok radiowozu próbował uciec. Jak się okazało 27-letni mieszkaniec powiatu kozienickiego był pijany. Mężczyzna posiadał przy sobie również narkotyki.

52-letni kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę, chociaż wcześniej pił alkohol. Mężczyznę zatrzymali policjanci. W trasę pojechał inny, wyznaczony przez przewoźnika kierowca.

Rozbicie 10 samochodów na ul. Słowackiego przez pijanego kierowcę BMW to najbardziej spektakularny, ale nie jedyny przypadek, kiedy za kierownicę siadły osoby po spożyciu alkoholu i spowodowały kolizje drogowe.

Trudne do wyobrażenia, ale możliwe i jak najbardziej realne. 10 samochodów zaparkowanych pod Hotelem Europejskim uszkodził 36-latek, który wjechał w auta rozpędzonym BMW. Został zatrzymany.

Podczas obchodu rejonu dzielnicowa z Warki zatrzymała na gorącym uczynku złodzieja katalizatora. Jak się okazało, usiłował on dokonać kolejnej kradzieży. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Pionkach zatrzymali 36-latka w sprawie kradzieży z włamaniem do pojazdu. Mężczyzna usłyszał zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kierowca mercedesa miał blisko 3,5 prom. alkoholu w organizmie, ale nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie posiadał aktualnego ubezpieczenia i badania technicznego. Dalszą jazdę pijanemu udaremni czujny mieszkaniec powiatu radomskiego.

Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych w Kobylanach w gminie Skaryszew. Jeden z kierowców zginął na miejscu. Pięć poszkodowanych osób, w tym niespełna dwuletnie dziecko, odwieziono do szpitala.

Nie żyje młody mężczyzna ugodzony ostrym narzędziem na ul. Dąbrowskiego. W ciągu dwóch godzin od zdarzenia policja zatrzymała pięć osób, w tym trzy kobiety, mogące mieć związek ze śmiercią 39-latka.