• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Dwóch obywateli Bułgarii podejrzanych o rozbój na taksówkarzu zatrzymali radomscy policjanci. Decyzją sądu mężczyźni najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo to grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Napęd na cztery koła i ponad 250-konny silnik pozwalający na przyspieszenie od zera do 100 km/h w około 6 sek, maksymalna prędkość – 250 km/h. Takie m.in. atuty do walki z piratami drogowymi ma BMW, które dostała kozienicka policja. Bardzo szybkie, nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator auto zostało sfinansowane przez KGP w ramach projektu poprawiającego bezpieczeństwo na drogach.

Policjanci nadal poszukują 70-letniego mieszkańca gminy Wieniawa. 10 października wyszedł do lasu na grzyby i do chwili obecnej nie powrócił oraz nie nawiązał kontaktu z rodziną. Do tej pory do poszukiwań wykorzystano psy tropiące, drony i śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Przeszukano ponad 1000 ha terenu.

Naczepę wraz z ładunkiem warte ponad 120 tys. zł, które zostały skradzione we wrześniu, odnaleźli policjanci na jednej z posesji w Radomiu, a do sprawy został zatrzymany 38-letni radomianin. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policjanci z Wierzbicy poszukują zaginionej Krystyny Rogali, lat 73, zamieszkałej w Rzeczkowie (gmina Wierzbica). Kobieta 1 listopada wyszła z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie wróciła.

Tragiczny wypadek w firmie przy ul. Energetyków. 26-letni mężczyzna spadł z komina i poniósł śmierć na miejscu. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Kierowca audi omijając 44-latka prowadzącego rower, potrącił go i zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Lipscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku, do którego doszło wieczorem 31 października w miejscowości Wola Solecka.

Radomscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na terenie gminy Wolanów. Pod kołami pociągu zginął mężczyzna.

Cztery kolizje z udziałem nietrzeźwych kierowców (którzy stracili już prawa jazdy) odnotowała w ostatnich dniach radomska policja. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek.

W biały dzień włamał się do kościelnej skarbonki i ukradł z niej pieniądze. Policjanci z Białobrzegów proszą o pomoc w odnalezieniu zuchwałego złodzieja.