• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Policja poszukuje świadków śmiertelnych wypadków, do których doszło w ostatnich dniach w Klwatce Królewskiej i w Radomiu. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu okoliczności tych zdarzeń proszone są o kontakt z radomska drogówką.

Komenda Miejska Policji w Radomiu poszukuje zaginionego 73-letniego Mariana Wąsika zamieszkałego w Radomiu. Osoby posiadające informacje o pobycie zaginionego proszone są o kontakt z KMP.

Dzisiaj przed godz. 7 na „siódemce” między Wsolą a Jedlińskiem doszło do wypadku samochodu, w którym podróżowało trzech mężczyzn. Jeden z pasażerów zginął na miejscu zdarzenia, a dwóch mężczyzn trafiło do szpitala.

Poprawia się bezpieczeństwo na drogach Mazowsza. Dane obrazujące pierwsze półrocze są optymistycznie. Mimo ciągle wzrastającego nasilenia ruchu i coraz większej liczby pojazdów, policjanci odnotowali mniej wypadków drogowych, a co najważniejsze, znacznie mniej ofiar śmiertelnych

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach we współpracy z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej zatrzymali trzech obywateli Ukrainy podejrzanych o kradzież 10 tys. dolarów.

Dzielnicowa z Komendy Policyjnej Policji w Białobrzegach będąc po służbie w Radomiu uniemożliwiła jazdę kierowcy, który był pod wpływem alkoholu. Potem okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy.

Ponad pół promila alkoholu miał mężczyzna, który jechał nocą samochodem ze swoją siedmioletnią córką do Zamościa. Chociaż wypił po południu „dwa małe piwka” uważał, że jest już trzeźwy. Czeka go odpowiedzialność karna i w sądzie rodzinnym.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową radomskiej KMP zatrzymali 23-latka, który posiadał środki odurzające i handlował nimi. Decyzją sądu najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

Policjanci z posterunku wodnego w Domaniowie już drugi raz w ciągu tygodnia uratowali ludzkie życie. Tym razem wyciągnęli z wody wędkarza, którego łódka wywróciła się na środku zalewu.

Ponad 100 kg gotowego już suszu marihuany przejęli policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KWP w Radomiu ze zlikwidowanej przez nich plantacji konopi indyjskich pod Przytykiem. Rozbita przy tym grupa mogła wytworzyć narkotyki o czarnorynkowej wartości nawet 7 mln zł.