• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Błyskawiczna akcja radomskich policjantów. 26-letniej mieszkance Radomia nie udało się targnąć na swoje życie. Kobieta siedziała już na poręczy i chciała skoczyć z kładki na Ustroniu wprost pod samochody. Radomianka trafiła pod opiekę lekarską.

Mężczyzna był już w rzece i wchodził w coraz głębszą wodę, grożąc, że się utopi. Na szczęście, dzięki interwencji policjantów i strażaków, którzy pospieszyli z pomocą, chory 48-latek został wyciągnięty z wody i z podejrzeniem hipotermii trafił do szpitala.

Do 11 piwnic włamał się 29-letni mieszkaniec Radomia. Zatrzymali go policjanci z trzeciego komisariatu. Za przestępstwa te będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Trzej chłopcy znaleźli drogi sprzęt fotograficzny i bez wahania zadzwonili na policję. Funkcjonariusze szybko ustalili właściciela, mieszkańca Warszawy, który jeszcze tego samego dnia odzyskał cenną zgubę.

65-letni mieszkaniec Radomia odpowie za usiłowanie zabójstwa. Ugodził nożem swojego sąsiada. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Obaj mężczyźni byli pijani.

Policjanci z Kozienic zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad byłą żoną oraz dziećmi. Został on skutecznie odizolowany od pokrzywdzonych. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Kierowca omijał przed przejściem inny pojazd i potrącił nieletnią. Piętnastolatka została przewieziona do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Apelują o ostrożność.

Przysuscy policjanci odzyskali skradziony na terenie gminy Potworów ciągnik rolniczy warty 35 tys. zł. Było to możliwe m.in. dzięki temu, że ukradziony pojazd spowodował kolizję drogową, a zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch złodziei, a ciągnik wrócił do właściciela.

Policjanci z radomskiego CBŚ rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o kradzieże pojazdów osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych i budowlanych na terenie Europy o wartości prawie 2,3 mln zł. Funkcjonariusze zatrzymali 51 osób, wśród nich urzędników wydziałów komunikacji, skarbówki i diagnostów.

W Kozienicach doszło do obywatelskiego zatrzymania złodzieja rowerów, mieszkańca Radomia. Szybka interwencja policjantów pozwoliła zatrzymać jego wspólnika. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.