• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Wypadek z udziałem dwóch pojazdów na drodze krajowej numer 9 w Makowcu. Zderzyły się tam samochody osobowy i ciężarowy. Kierowca osobowego zginął na miejscu.

Mężczyzna polał ropą samochód i chciał go podpalić. Policję powiadomił właściciel auta, który usłyszał hałas na posesji. Dzięki jego reakcji oraz działaniom funkcjonariuszy włamywacz trafił w ręce policjantów.

Policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu wobec 41-latka, który ukradł paliwo na jednej ze stacji, a później wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i spowodował wypadek drogowy.

Dzisiaj przed godz. 12 na ulicy Kozienickiej w Radomiu doszło do zderzenia trzech samochodów. Dwie  osoby zostały przewiezione do szpitala. Na tym odcinku drogi są utrudnienia w ruchu.

Ukradł alkohol, a później zaatakował interweniującego pracownika sklepu. Zauważył to będący po służbie policjant. Zatrzymał 40-latka i przekazał umundurowanemu patrolowi. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Groźny wypadek na skrzyżowaniu ulic Kieleckiej i Wolanowskiej. Zderzyły się trzy samochody, trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Zarzut usiłowania zabójstwa przedstawiono w prokuraturze 32-latkowi, który zaatakował nożem i ranił 33-letniego mężczyznę. Drugi zarzut usłyszał za czynną napaść na policjantów również z użyciem noża. Sąd zastosował wobec podejrzanego areszt. 

Gdy funkcjonariusze otworzyli drzwi auta, z jego wnętrza czuć było wyraźny zapach alkoholu. Kozieniccy policjanci zatrzymali kierowcę fiata, który miał prawie 3 prom. alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu wysoka kara pieniężna, a za jazdę w stanie nietrzeźwości kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania za przestępstwo popełnione na terenie Niemiec. Mężczyznę a którym poszukiwania prowadzono w kraju i za granicą zatrzymali policjanci z drugiego komisariatu w Radomiu.

Mężczyzna zaatakował 46-latka i zabrał mu telefon. Krótko po tym, gdy sprzedał ukradzione urządzenie, został zatrzymany przez policjantów z trzeciego komisariatu w Radomiu. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.