• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Kobieta kierująca volkswagenem uderzyła w inny pojazd. 38-latka miała 2 prom. alkoholu w organizmie. Straciła już prawo jazdy, a teraz odpowie przed sądem.

W Magierowie (powiat radomski) kierowca citroena najprawdopodobniej nie dostosował prędkości i wjechał do rowu. 29-latek zginął na miejscu zdarzenia.

Wracający po służbie do domu policjant ze sztabu komendy wojewódzkiej w Radomiu zatrzymał dziewiętnastolatka okradającego sklep. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

48-latek jechał ciągnikiem, choć miał cofnięte uprawnienia i zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego był kompletnie pijany. Mężczyzna wypadł z ciągnika, który wjechał do stawu hodowlanego i się wywrócił. Traktorzyście grozi teraz do pięciu lat więzienia.

Mieszkaniec gminy Borkowice znalazł w lesie pocisk z okresu II wojny światowej, ale zamiast powiadomić odpowiednie służby, po sfotografowaniu niewypału, ponownie go zakopał. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Radomscy policjanci podczas minionego weekendu zatrzymali kilku kierowców, którzy prowadzili samochody pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich to sprawcy kolizji.

Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali 60-latka, który kierował autem mając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. Mężczyzna został osadzony w areszcie śledczym.

Radomscy policjanci zatrzymali mieszkańca Radomia za przechowywanie wyrobów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 90 kg krajanki tytoniowej oraz blisko 12 tys. sztuk papierosów. Straty oszacowane na rzecz Skarbu Państwa powstałe w wyniku popełnienia tego przestępstwa wyniosły ponad 105 tys. zł.

Duże laboratorium amfetaminy z ośmioma liniami umożliwiającymi produkcję tego narkotyku zlikwidowali w jednej z miejscowości pod Radomiem funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna. Dilerzy wpadli na gorącym uczynku.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości przerwali proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych. Będzie odpowiadał za tzw. sharing. Grozi mu do trzech lat więzienia.