• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Z policji

Mężczyzna wrócił zza granicy i przebywał w kwarantannie. Ale zamiast zostać w domu, wsiadł do samochodu i pojechał. Tak ustalili policjanci, którzy sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną nie opuszczają miejsc jej odbywania.

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 60 gołębi zatrzymali wareccy policjanci. Jeden ze złodziei – sam zgłosił się do komendy twierdząc, że ukradziono mu busa – posiadał również kradzione akumulatory. Obu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci cały czas sprawdzają jaki jest stan kilkuset mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy pozostają w kwarantannie. Funkcjonariuszy z radomskiej komendy wpierają żołnierze z Wojsk Obrony Terytorialnej. Policyjne radiowozy jeżdżą też po ulicach miasta; przez megafony nadawany jest komunikat, by pozostać w domu.

28-latek omijał sklepowe kasy wychodząc z alkoholem. Działając w ten sposób ukradł artykuły o łącznej wartości blisko 20 tys. zł. Grójeccy policjanci zatrzymali sprawcę szeregu kradzieży w jednym z supermarketów.

Dwóch mężczyzn podejrzanych o popełnienie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia trzymali grójeccy policjanci zatrzymali. Sprawcy usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z sekcji poszukiwań i identyfikacji osób wydziału kryminalnego KWP w Radomiu zatrzymali 34-latka, który był poszukiwany od 2016 roku przez prokuraturę w Walencji za przestępstwa, których miał się dopuścić w Hiszpanii.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej z Radomia oraz policjanci z Grójca zatrzymali dwóch sprawców szeregu kradzieży i kradzieży z włamaniem. Odzyskali część utraconych rzeczy, w tym urządzenia do rozkładania asfaltu o wartości 50 tys. zł.

74-latek z Przysuchy został zatrzymany przez policjantów po tym, jak zaatakował ratowników medycznych i groził im przedmiotem przypominającym broń. Mężczyzna nie pozwalał udzielić pomocy swojemu koledze, do którego… sam wezwał pomoc. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Kozieniccy policjanci zatrzymali 56-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad swoją 84-letnią matką. Mężczyzna został skutecznie odizolowany od pokrzywdzonej. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o aresztowaniu oprawcy na okres dwóch miesięcy.

Zaplanowali kolizję drogową, po to by wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Oczekiwali wypłaty ponad 38 tys. zł z tytułu ubezpieczenia OC. Mężczyźni zostali zatrzymani przez grójeckich policjantów i usłyszeli zarzuty oszustwa.