Sport / moto

Dbałość o dobry stan techniczny aut jest podstawowym obowiązkiem osoby odpowiedzialnej za służbową flotę pojazdów. By zapewnić kierowcom bezpieczeństwo, należy zatroszczyć się między innymi o dobór odpowiednich opon do samochodów flotowych. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze i jakie regulacje prawne obowiązują w tym zakresie?

Spotkaniem, które rozpocznie rozgrywki Ekstraklasy w 2023 roku, będzie rywalizacja beniaminka z Legnicy z Radomiakiem Radom. Która drużyna w opinii bukmachera ma tutaj większe szanse na zwycięstwo? Czy ekipa Mariusza Lewandowskiego przełamie niekorzystne statystyki z ostatnich spotkań?

Wydawać by się mogło, że każdy z nas może jeździć po stoku tak, jak mu się podoba. Jednak są pewne zasady, do których powinien stosować się nie tylko doświadczony narciarz, ale również ten początkujący. Narciarski savoir vivre obowiązuje na całym świecie, więc lepiej wcześniej poznać jego zasady. Czego one dotyczą? Jak należy zachowywać się na stoku? Odpowiadamy!

W miarę uczenia się coraz więcej o tenisie zaczniesz rozumieć, w jaki sposób różne nawierzchnie kortu mogą wpływać na grę zawodnika. Zasadniczo różne rodzaje nawierzchni kortów tenisowych są konstruowane na mnóstwo sposobów i przy użyciu różnych materiałów. Ich odmienna konstrukcja i skład wpływa na kilka aspektów meczu tenisowego, w tym prędkość uderzeń, odbicie piłki i zdolność poruszania się zawodników. Jakie są nawierzchnie w tenisie? Które nawierzchnie tenisowe są wolne, a które szybkie?

Radomiak zmierzył się w Ekstraklasie z Pogonią Szczecin. Było to ostatnie spotkanie zespołu w tym roku, bo teraz będzie przerwa na mundial i świąteczno-noworoczna. Niestety, Radomiak przegrał 1 do 2, tracąc decydującego gola w 90. minucie. W meczu pokazano też aż dwie czerwone kartki!

Jakie opony wybrać?

7 listopada 2022

Każdy kierowca wie, że o ile nie posiada on opon wielosezonowych, wówczas wraz z nadejściem czasu zimowego, zachodzi także potrzeba wymiany letnich opon. Modele zimowe są przystosowane do „pracy” w niezwykle ciężkich i niekorzystnych warunkach. Dzięki nim można znacznie zwiększyć przyczepność oraz zwrotność samochodu, nawet na oblodzonych oraz zaśnieżonych nawierzchniach.

W ostatnich latach zainteresowanie sportami wirtualnymi gwałtownie wzrosło. Sztuczna inteligencja, nie tylko ułatwia wszystkie obowiązki, ale również zaspokaja inne ważne ludzkie potrzeby – widowiskowości i pieniędzy. Nowoczesna technologia rozwija się błyskawicznie, jakość grafiki w grach jest coraz lepsza, a moc obliczeniowa zadziwiająca.

Tematem naszego artykułu będą dyscypliny sportowe, ale ujęte w sposób nieco nietypowy. Otóż nie będziemy tutaj opisywać wspaniałych turniejów, największych gwiazd, czy też sensacyjnych rozstrzygnięć. Zamiast temu skupimy się raczej na tym, które konkretnie dyscypliny sportu cechują się właściwościami atrakcyjnymi z punktu widzenia miłośników zakładów sportowych.

Przed fanami – i nie tylko – tenisa jedno z największych sportowych wydarzeń w tym roku – zmagania w ramach kwalifikacji do finałowego turnieju Billy Jean King Cup. Tenisowa żeńska reprezentacja Polski w hali Radomskiego Centrum Sportu zmierzy się 15 i 16 kwietnia z Rumunią.

Mówi się, że najlepiej uczyć się na błędach. Nikt jednak nie lubi, gdy błędy są kosztowne i w efekcie powodują utratę własnych pieniędzy.