• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Rozmowa z …

– Wniosek o odwołanie przewodniczącego miałem gotowy, ale nic nie kalkulowałem, z nikim o tym nie rozmawiałem. Po prostu uznałem, że Dariusz Wójcik nie dał prezydentowi szans na merytoryczną obronę wyznaczając sesję, na której głosowaliśmy wygaszenie mandatu Radosława Witkowskiego – mówi w rozmowie z naszym portalem Ryszard Fałek.

– Zmieniły się formy przemocy. Fizyczna już nie dominuje. Ekonomiczna przejawia się w ten sposób, że sprawca wykorzystuje zależność ofiary od siebie. Czasami w bardzo drastyczny sposób, zamykając lodówkę na kłódkę – mówi w rozmowie z naszym portalem Włodzimierz Wolski, dyrektor Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

– Dziś moje hasło wyborcze mogłoby brzmieć „Zgoda zmienia Radom”. Ja zmieniam miasto od roku i te zmiany są już widoczne, do tych zmian będę też namawiał parlamentarzystów – mówi prezydent Radosław Witkowski po roku urzędowania w magistracie w rozmowie z naszym portalem.

– Zróbmy „Muzeum Historii Miasta w Radomiu”. Chodzi o to, by historię Radomia pokazywać w szerszym kontekście – mówi w rozmowie z naszym portalem Tomasz Tyczyński, doradca prezydenta Radomia d.s. kultury i komunikacji społecznej.

Z Deskurami trzeba zrobić coś. Co, w tej chwili nie mogę powiedzieć, bo pomysłów jest kilka. Owszem Muzeum Historii Radomia, ale są też inni zainteresowani – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

– Uznałem, że należy ukończyć tylko niezbędne inwestycje, które uzupełniają infrastrukturę techniczną, natomiast wstrzymać duże inwestycje, takie jak budowa nowej płyty postojowej. Po prostu pora zacząć latać – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W sobotę ( 14 bm.) o godz. 19 na Scenie Kameralnej Teatru Powszechnego premiera „Szklanej menażerii” Tennessee’ego Williamsa. Z reżyserką przedstawienia, Katarzyną Deszcz, rozmawia Bożena Dobrzyńska.