Reklama

Białobrzescy policjanci ujawnili w ciągu tygodnia dwie samochodowe dziuple. Mienie warte jest ponad 2,3 mln zł

31 stycznia 2024

Białobrzescy kryminalni w ciągu tygodnia rozpracowali dwie dziuple samochodowe. Ujawnili skradzione mienie o łącznej wartości ponad 2,3 mln zł. Na miejscu zatrzymali mężczyznę, który przywiózł na przyczepie karoserię od auta, która była pozbawiona numerów VIN (Vehicle Identification Number).

 

fot. KPP Białobrzegi

 

- Wczoraj funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach na terenie powiatu białobrzeskiego ujawnili dziuplę samochodową, w której ukryte były karoserie samochodowe od poszukiwanych na terenie Unii Europejskiej aut, w tym renaulta i nissana. Na posesji znajdowały się także duże ilości części samochodowych. Na miejscu zatrzymano mężczyznę, który przywiózł tam na przyczepie karoserię od auta, która była pozbawiona numerów VIN (w Polsce powszechnie używa się nazwy "numer nadwozia)- przyp. autor). 36-letni mieszkaniec powiatu radomskiego posiadał przy sobie także narkotyki. Wartość odzyskanego mienia oszacowano na 660 tys. zł - relacjonuje asp. Joanna Golus z KPP w Białobrzegach.

To kolejna taka akcja białobrzeskich kryminalnych. Jak pisaliśmy, w ubiegły tygodniu policjanci z komendy w Białobrzegach ujawnili na jednej z posesji na terenie gminy Stara Błotnica kradzione samochody, motocykle, quady, tablice rejestracyjne oraz części samochodowe. Wśród pojazdów był m.in. poszukiwany na terenie Strefy Schengen mercedes X-klasse przerobiony na wóz kampingowy. Ujawniono także przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym m.in. tablice rejestracyjne skradzione na terenie Unii Europejskiej.

kat

 

Tags