Brat na brata z siekierą. 32-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

31 lipca 2023

Na policję zadzwoniła kobieta informując, że jej brat został uderzony w głowę siekierą. Stało się to podczas libacji alkoholowej, kiedy doszło do awantury pomiędzy rodzeństwem. Mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 36-latka. Zatrzymany w prokuraturze usłyszał zarzut za to przestępstwo, a sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

 

 
Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w godzinach wieczornych na terenie powiatu zwoleńskiego. - Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta podając, że jej brat został uderzony w głowę siekierą. Policjanci natychmiast zostali skierowani pod wskazany adres, gdzie dowiedzieli się, że podczas libacji alkoholowej doszło do awantury pomiędzy rodzeństwem, gdzie 32-latek uderzył siekierą w głowę swojego 36-letniego brata. Obydwaj mężczyźni byli pijani. Funkcjonariusze zatrzymali do wyjaśnienia sprawy mężczyznę wskazanego przez świadka jako sprawcę, a pokrzywdzony trafił do szpitala. Po opatrzeniu ran został zwolniony do domu - relacjonuje mł.asp. Katarzyna Słyk z KPP w Zwoleniu.

Na podstawie zgromadzonego materiału 32-letni podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek prokuratury i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawiania wolności.

kat

 

Tags