• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Brutalne pobicie pod sklepem. Główny podejrzany uciekł za granicę, będzie wydany „list gończy”

17 września 2020

37-letni radomianin, głównym podejrzanym o brutalne pobicie kobiety i młodych mężczyzn pod sklepem Żabka przy ulicy Chrobrego zdążył wyjechać najprawdopodobniej do Wielkiej Brytanii. Wszczęto procedurę uruchomienia Europejskiego Nakazu Aresztowania. – Mężczyzna będzie poszukiwany wszelkimi możliwymi środkami – zapewnia prokurator Beata Galas, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

   

Przypomnijmy: niemal od razu, bo w poniedziałek, został zatrzymany pierwszy z mężczyzn biorących udział w pobiciu, a we wtorek kolejny. Zarówno 40-, jak i 45-latek usłyszeli zarzut udziału w pobiciu, a sąd aresztował ich na trzy miesiące.

Trzeci, główny podejrzany - jak podał TVN24 - zdążył przed akcją policji wylecieć do Wielkiej Brytanii. - Nie mogę potwierdzić, że wyjechał akurat na Wyspy, ale na pewno wyjechał z kraju. Decyzję o uruchomieniu procedury międzynarodowej, czyli "listu gończego" podejmuje sąd - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej.

Pobił, bo nie sprzedała mu papierosów

Do zdarzenia doszło w miniona niedzielę, po godz. 20. Tuż po zamknięciu sklepu przyszedł mężczyzna, który chciał kupić papierosy. Ekspedientka wyjaśniła, że to niemożliwe, ponieważ nieczynna jest już kasa. Wtedy 40-latek zaczął zachowywać się agresywnie, uszkodził drzwi do sklepu. Gdy kobieta wyszła na zewnątrz, by powstrzymać napastnika, ten zaatakował ją, a potem także syna sprzedawczyni i jego kolegę, którzy przyszli jej z pomocą. Kobieta z obrażeniami głównie głowy trafiła do szpitala.

Na nagraniu z tego zajścia (z monitoringu), które krąży w sieci, można zobaczyć, jak mężczyzna uderza paletą w drzwi sklepu, a potem kilkukrotnie atakuje kobietę, także uderzając ją paletą. Do bójki dołączają również kolejni mężczyźni.

bdb

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *