• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budowa Radomskiego Centrum Sportu. Hala gotowa, stadion pnie się w górę

29 listopada 2021

Hala widowiskowo-sportowa w ramach Radomskiego Centrum Sportu jest praktycznie gotowa i czeka na dopuszczenie do użytkowania przez Powiatowy Nadzór Budowlany. Trwają natomiast roboty przy budowie stadionu, głównie przy trybunie północnej od strony ul. 11 Listopada.

 

fot. Radomskie Inwestycje

 

- Wykonano ściany żelbetowe na zbiorniku retencyjnym, strop żelbetowy na narożniku północno-wschodnim, klatki schodowe na trybunie północnej, izolacje przeciwwodne na zbiorniku retencyjnym i jego pokrywę. Trwają prace murowe przy pomieszczeniach pod trybuną północną, naprawy uszkodzonych belek zębatych. W tej chwili kładzione są podkłady pod posadzki w pomieszczeniach pod trybuną północną. Prowadzone są prace ziemne w narożniku północno-zachodnim - poinformował radnych podczas sesji dyrektor Robert Dębicki z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Pod trybuną północną prowadzone są również prace przy kanalizacji deszczowej i sanitarnej. 

Wzmacniane są także fundamenty pod trybuną południową. Zdjęto z niej półfabrykaty i usunięto zasypki z komór żelbetowych. Na całym obiekcie montowana jest instalacja odgromowa.

Kiedy będzie odwodnienie?

Radni interesowali się, kiedy na terenie RCS rozpoczną się prace odwodnieniowe, którymi mają zająć się Wodociągi Miejskie. - Wtedy, gdy będziemy mogli w pełni rozporządzać terenem, zarządzanym teraz przez Betonox. On musi zakończyć najpierw swoje roboty  na trybunie północnej. Nitka odwodnieniowa będzie prowadzona wzdłuż tej trybuny - tłumaczył dyrektor Dębicki. Podkreślił, że sytuacja jest trudna ze względu na odpowiedzialność kierowników budowy. - Do każdej z inwestycji jest oddzielny kierownik - mówił. Dodał, że nie można rozpocząć prac odwodnieniowych, ponieważ trwają odbiory obiektu. - Gdy będzie można wejść na ten teren, obejmiemy go w całości i udostępnimy Wodociągom - zapewnił Dębicki.

Wodociągi Miejskie maja tez naprawić 77 m kanalizacji sanitarnej, która wprawdzie została odebrana przez nadzór budowlany za czasów ROSABUD-u, ale okazało się, że była wykonana nieprawidłowo.

Kolejne aneksy

Robert Dębicki przyznał, że MOSiR będzie musiał podpisać kolejne aneksy na budowę stadionu piłkarskiego. - Ile? Nie wiadomo. Tworzone są protokoły konieczności. Rosną koszty materiałów i usług. Aneksy nie mogą być wykonywane na cztery miesiące przed realizacją, bo ceny się zmieniają. Wykonawca chce tworzyć kosztorysy na bieżąco - wyjaśniał dyrektor Dębicki.

Na razie Na terenie RCS będzie zaledwie 50 miejsc parkingowych. Jest jednak nadzieja, że wraz z uregulowaniem kwestii własnościowych do gruntu od strony ul. Zbrowskiego, pojawią się one także z tamtej strony. Wszystko zależy od rozstrzygnięcia sądu. MOSiR ma nadzieję, że będzie dla niego pozytywne.

bdb

Tags