Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego na Józefowie. „Wszystko zgodnie z planem”

22 sierpnia 2022

Kończą się prace murarskie. Montowana jest stolarka okienna i drzwiowa. Budowa nowego pawilonu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy MSS na Józefowie idzie zgodnie z planem. Nowy obiekt ma być gotowy z końcem 2023 r. Będzie kosztował około 100 mln zł.

 

Prace na budowie idą zgodnie z planem (fot. MSS Radom)

 
 
- Rozpoczęliśmy prace dekarskie i prace elewacyjne. Kończymy roboty związane z ułożeniem sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Układamy okablowanie zewnętrzne dla oświetlenia oraz zasilania stacji transformatorowej. Przygotowywane są fundamenty pod stacje transformatorowe i agregat. Rozpoczęły się prace instalacyjne wewnątrz budynku - mowa tu przede wszystkim o wentylacji, klimatyzacji, elektrycznych oraz wodno-kanalizacyjnych i przeciwpożarowych. Prowadzone są też prace tynkarskie na poziomie - 1, natomiast ku końcowi mają się prace murarskie. Aktualnie montowana jest stolarka okienna i drzwiowa - opisuje Tomasz Turczyn, kierownik budowy z firmy Strabag, która realizuje inwestycję.

W nowym budynku wejście na SOR znajdzie się bezpośrednio z poziomu terenu. Komunikację pacjentów leżących pomiędzy SOR i pozostałymi oddziałami szpitalnymi zapewni nadziemny łącznik. Projekt przewiduje stworzenie przedsionka dla karetek pogotowia.

Powierzchnia użytkowa nowego pawilonu SOR wyniesie ok. 6,4 tys. m kw, a powierzchnia zabudowy około 3,8 tys. m kw. 

Budowa nowego SOR rozpoczęła się pół roku temu; szacuje się, że potrwa do końca 2023 roku. Inwestycja jest w całości finansowana przez samorząd województwa mazowieckiego, który przeznaczył na ten cel (wraz z wyposażeniem) około 100 mln zł.

kat, bdb

 

Tags