• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budują kanalizację na rondzie Popiełuszki. Obowiązują zmiany w organizacji ruchu kołowego

25 marca 2020

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z budową kanalizacji na rondzie Popiełuszki (w ramach przebudowy dróg krajowych nr 9 i 12), od dzisiaj, 25 marca, do odwołania zostaną tam wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu kołowego.

 

roboty_drogowe02

 

Przekop w poprzek centralnej wyspy ronda Popiełuszki będzie wykonywany z zajęciem połowy szerokości jezdni po wschodniej i zachodniej stronie. – Ruch będzie odbywał się częściowo po utwardzonych pasach rozdzielczych pomiędzy jezdniami na wlotach ulic Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Na odcinku północnej jezdni ulicy Żółkiewskiego za rondem Popiełuszki ruch kołowy odbywa się po utwardzonym poszerzeniu w miejscu starego trawnika. Dla pojazdów jadących od strony Kozienic w kierunku Warszawy lub centrum Radomia obowiązuje przejazd starym śladem ulicy Kozienickiej, wzdłuż ogrodu wystawowego firmy Jadar, z pominięciem ronda Popiełuszki, na którym z tej strony można pojechać tylko w kierunku Lublina – wyjaśnia rzecznik MZDiK Dawid Puton.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę. – Powyższą część zadania wykonawca zdecydował się przeprowadzić podczas obowiązywania rządowych ograniczeń dotyczących przemieszczania się w trakcie stanu epidemii  – kiedy ruch jest znacznie mniejszy – żeby zminimalizować utrudnienia – zaznacza rzecznik.

kat

Tags

Dodaj komentarz