Budżet Obywatelski 2023. Na liście do głosowania m.in. sztuczna palma na rondzie i powrót wagi do parku

25 maja 2022

Aż 184 spośród 267 projektów zgłoszonych przez radomian do X edycji Budżetu Obywatelskiego, trafi na kartę do głosowania. To propozycje pozytywnie zweryfikowane – najpierw przez merytoryczne wydziały, biura, jednostki i spółki miejskie, a następnie przez Zespół Opiniujący. Głosowanie odbędzie się od 1 do 21 czerwca.

 

fot.

 

Na tym etapie ocenie podlegała możliwość realizacji projektu w ciągu jednego roku budżetowego. Konieczne było też sprawdzenie, czy dany projekt spełnia wymogi techniczne, prawne i finansowe.

- Część zgłoszonych wniosków nie spełniała wymagań formalnych. Na przykład niektóre nie mieściły się w zadaniach własnych gminy lub były proponowane na terenach nie należących go gminy. Ostatecznie mamy listę 184 ciekawych, różnorodnych projektów. Będzie więc w czym wybierać. Zachęcam wnioskodawców do promocji swoich propozycji, a wszystkich radomian do zapoznania się projektami i udziału w głosowaniu - zachęca wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Wśród zgłoszonych projektów są m.in.: Radomski Festiwal Czekolady "Mleczna 2023", postawienie sztucznej... palmy na rondzie Dmowskiego (Ustronie), Radomski Festiwal Ogrodów, zielone przystanki autobusowe, ławeczki: Józefa Grzecznarowskiego i Marii Kelles-Krauz, powrót wagi do parku Kościuszki, książkomaty, naturalny labirynt z żywopłotu.

Głosowanie odbędzie się od 1 do 21 czerwca. Wyniki zostaną ogłoszone do 24 lipca. Na realizację zwycięskich projektów zostanie przeznaczona kwota 7 mln 750 tys. zł.

Lista projektów, które znajdą się na karcie do głosowania jest dostępna tutaj.

Tags