• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budżet Obywatelski. Teraz projekty oceni Zespół Opiniujący

29 maja 2019

Bardzo duże zainteresowanie przyszłorocznym Budżetem Obywatelskim. Do radomskiego magistratu wpłynęło 306 projektów. W przyszłym tygodniu rozpocznie pracę Zespół Opiniujący, który dokona analizy wniosków zgłoszonych przez mieszkańców.

 

 

 

 

Screenshot_2019-02-14 Zgłoś projekt do Budżetu ObywatelskiegoWszystkie zostały już zweryfikowane przez właściwe wydziały Urzędu Miejskiego lub przez miejskie jednostki. Teraz oceni je Zespół Opiniujący.

Jak wyjaśnia Janusz Kalinowski z Biura Prasowego UM, jego członkowie przeanalizują je pod kątem formalnym i zgodności z prawem, ocenią możliwości techniczne i celowość realizacji poszczególnych pomysłów radomian, a także sprawdzą jakie koszty dana inwestycja będzie generowała w  przyszłości i jak wyglądają możliwości zapewnienia pieniędzy na ten cel. W oparciu o wyniki analizy zespół opracuje listę projektów, które ostatecznie znajdą się na karcie do głosowania.

W skład Zespołu Opiniującego wejdą radni, przedstawiciele organów doradczych Prezydenta Miasta Radomia oraz pracownicy Urzędu Miejskiego.

Zespół opiniujący zajmie się w sumie 306 projektami zgłoszonymi do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego (lista projektów w załączniku). Karta do głosowania zostanie opublikowana pod koniec czerwca, a głosowanie zostanie przeprowadzone w lipcu. Listę zwycięskich projektów poznamy do 18 sierpnia.

Na realizację obywatelskich projektów w przyszłym roku zostanie przeznaczona kwota 5,8 mln złotych, czyli o milion złotych więcej niż do tej pory.

Link do listy projektów.

kat/źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz