• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Bulwar nad Mleczną nie będzie kończyć się na płocie. Miasto planuje przedłużenie traktu

4 kwietnia 2017

W tym roku rozpocznie się budowa przedłużenia bulwaru nad Mleczną. Połączy on ulice Garbarską, Okulickiego i Maratońską. Nowy ciąg pieszo-rowerowy umożliwi rozwój terenów rekreacyjnych w tej części Radomia.

 

030417bulwar02

 

Teraz bulwar kończy się obecnie na granicy prywatnej posesji. Rowerzyści jadący od strony  Okulickiego nie mają możliwości dojazdu do Maratońskiej i muszą zawracać. – Ta inwestycja tak została wcześniej zaplanowana. Uznałem, że ten impas należy przerwać. Rozpoczynamy więc budowę przedłużenia bulwaru, który teraz kończy się na betonowym płocie. W przyszłym roku tego płotu już nie będzie, natomiast rowerzyści, rolkarze i piesi będą mieli do dyspozycji nowy teren rekreacyjny. W dalszych planach mamy także połączenie Maratońskiej z zalewem na Borkach. W ten sposób, w tej części miasta powstanie spójna sieć ciągów pieszo-rowerowych – wyjaśnia prezydent Radosław Witkowski, który na spotkanie z dziennikarzami na bulwarze przjechał (razem z wiceprezydentem Konradem Frysztakiem) rowerem.

Koncepcja przedłużenia bulwaru została opracowana przez Miejską Pracownię Urbanistyczną. Zakłada ona budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości 525 m, który połączy ul. Garbarską z Podhalańską. Powstaną także dwa krótsze odcinki dróg dla rowerów. 35-metrowy fragment połączy istniejący bulwar z nową drogą, a 100-metrowy ulicę Podhalańską z Maratońską.

– To kolejna rzecz, którą musimy poprawiać po poprzednikach. Jeszcze w tym miesiącu zostanie wybrany wykonawca dokumentacji projektowej. Prace powinny ruszyć w drugiej połowie roku i zakończą się w roku przyszłym. Oprócz ciągu pieszo-rowerowego na tym terenie powstaną też dwa punkty widokowo-rekreacyjne oraz tereny zielone – zapewnia wiceprezydent Frysztak.

Przedłużenie bulwaru nad Mleczną to nie jedyne udogodnienie dla rowerzystów, które planują władze miasta. W tym roku rozpocznie się budowa drogi dla rowerów od bulwaru wzdłuż ul. Okulickiego do Szwarlikowskiej wraz z przejazdem do Starego Ogrodu. Będzie budowana także droga wzdłuż ul. NSZZ Solidarność od Maratońskiej do Wapiennej.

kat

Źródło: UM Radom


 

Tags

Dodaj komentarz