Reklama

Burmistrz Iłży obrzucony jajkami tuż przed sesją rady. Policja zatrzymała napastnika, usłyszy zarzuty

26 stycznia 2024

Bezprecedensowy atak na burmistrza Iłży. Przed sesją rady miejskiej Przemysław Burek został obrzucony jajkami przez jednego z mieszkańców. Napastnik groził przy tym gospodarzowi miasta i gminy, pytając go, dlaczego pozwolił na to, „żeby na Jedlance łąka moich dzieci została zatruta przez wysypisko i nawiezienie śmieci. Dlaczego do tego doprowadziłeś k..?”. Policja zatrzymała napastnika.

 

Napastnik nakręcił i opublikował filmik z zajścia (sreen)

 

Do bulwersującego incydentu doszło wczoraj po południu. Całą sytuację mieszkaniec Iłży zarejestrował na filmie, który opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Jak widać na nagraniu, atakujący mężczyzna nie czekał na odpowiedź burmistrza, tylko wyjął jajko i rzucił go w stronę Burka; wylądowało na marynarce burmistrza. Atakujący zapewniał, że ma więcej jajek i rzeczywiście po chwili użył kolejnego; to znalazło się już na twarzy Przemysława Burka, kiedy ten usiłował zamknąć drzwi od sali i nie wypuścić napastnika. Mieszkaniec mówił też, że złożył w urzędzie miasta pismo i czeka na policję. Uprzedził, że wszystko nagrywa. - Sam wezwę policję. Pan panie burmistrzu łamie teraz prawo, nie możecie mnie przetrzymywać - rzucił w kierunku Przemysława Burka. - Ja sobie zaczekam na policję przy kawie, będziesz mnie musiał usunąć siłą. Dostał w twarz, bo sobie na to zasłużył. Moim dzieciom zatrułeś chamie ziemię i za to będziesz cierpiał. Polit pozdrawia, wrócił - groził burmistrzowi szamocząc się z nim przy drzwiach. Burek zadzwonił na policję.

Mężczyzna opuścił salę innym wyjściem.

Jak poinformowała nas Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu, policja jeszcze wczoraj, tuż po zdarzeniu zatrzymała 37-letniego mężczyznę, który napadł na burmistrza.  - Trafił do policyjnej celi. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzut naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego i jego znieważenia - mówi Leszczyńska.

bdb

 

Tags