• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Cały Radom czyta dzieciom. Start już dziś!

3 czerwca 2019

To będzie wyjątkowo czytelniczy tydzień z Miejską Biblioteką Publiczną w Radomiu. Startuje akcja Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcji towarzyszyć będą ciekawe wydarzenia kulturalne.

 

 

 

 

 

Jak nie czytam-Będziemy pobijać rekord w masowym czytaniu, otworzymy  wystawę, znajdziemy ulubioną książkę na bookcrossingu i podsumujemy spacery literackie- informuje Marta Trojanowska z działu promocji MBP w Radomiu. Start akcji już dziś. O godz. 10.30 w Filii nr 2 biblioteki, przy ul. Zientarskiego 1 A dzieciom czytać będzie Agata Morgan, wicedyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Harmonogram kolejnych spotkań dostępny pod linkiem: http://www.mbpradom.pl/index.php/2-nieskategoryzowane/1545-cala-polska-czyta-dzieciom

Chętnych do bicia rekordu w czytaniu zaprasza 7 czerwca, w godz. 10-16 Biblioteka Główna ul. Piłsudskiego.

-„Jak nie czytam, jak czytam” to ogólnopolska akcja polegająca na tym, że w całej Polsce, w tym samym czasie i o tej samej godzinie zbiera się jak największa liczba osób i… czyta! – wyjaśnia Marta Trojanowska. Akcja ma charakter konkursowy. Biblioteki, które pochwalą się udokumentowaną największą frekwencją, otrzymają nagrody. Ale nie o nagrody tutaj chodzi, tylko o dobrą zabawę, manifestację czytelnictwa i… wspólne zdjęcie! Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Akcja ta rozpocznie jednocześnie obchody Święta Wolnych Książek. Tradycyjnie na dziedzińcu biblioteki zostaną wystawione stoły, na których będzie można znaleźć dawno szukaną książkę, przynieść książki, które zbywają nam w domowych biblioteczkach, powymieniać się i porozmawiać o literaturze z innymi miłośnikami słowa drukowanego.

kat
Tags

Dodaj komentarz