• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ceny OC po podwyżkach – sprawdzamy jak jest

31 sierpnia 2016

Bez wątpienia można uznać, że Polska znajduje się obecnie w fazie intensywnych zmian. Co to oznacza? Jesteśmy naocznymi świadkami wielu z zmian funkcjonalnych, cenowych. Są one obserwowalne miedzy innymi również na rynku ubezpieczeń.

  mojradom.pl(5) W ostatnim czasie przyjęto podwyższenie stawki ubezpieczeń OC  nawet o 46%. Czy możliwe jest jednak posiadanie polisy tego obowiązkowego ubezpieczenia bez takiej podwyżki? Analiza cen polis ubezpieczenia OC Wśród wielu rynkowych ofert polis ubezpieczenia OC można wciąż jednak znaleźć te dostępne na preferencyjnych warunkach. Tak więc o stosunkowo niskich kosztach, przy zachowaniu przynajmniej wymiernego poziomu ochrony. Kluczowe by takie oferty odnaleźć, jest odpowiednie przeanalizowanie tego, co poszczególni Ubezpieczyciele mają w swoim portfelu polis. Analizę w tej sferze warto prowadzić według pięciu kryteriów:
  • renoma, doświadczenie, wiarygodność, wypłacalność Ubezpieczyciela;
  • opinie Klientów na temat poszczególnych ofert Ubezpieczycieli;
  • czas trwania oraz zakres ochrony ubezpieczeniowej w ramach danej polisy;
  • ewentualne dodatkowe rabaty przewidziane dla Klientów, którzy już wcześniej nabywali polisy danego Ubezpieczyciela;
  • koszty polisy, jak i koszty jej ewentualnej, późniejszej kontynuacji.
O tym, czy takie oferty są, co mają do zaoferowania poszczególni Ubezpieczyciele zainteresowani znajdą więcej tutaj: Ceny OC po podwyżkach - sprawdzamy jak jest oc najtaniej. OC polisy już teraz dostępne na rynku. Zainteresowani natomiast poznaniem konkretnych cen polis danego typu, wystarczy, że zobaczą na profesjonalny portal cena ubezpieczenia oc. Zestawienie to obejmuje szereg dokładnych porównań, wyliczeń. To od razu daje analityczne ujęcie, która polisa z ekonomicznego punktu widzenia zasługuje na wybranie. Wciąż jeszcze są dostępne tanie polisy… Jak pokazują prezentowane na przywołanej stronie internetowej zestawienia, wciąż nie brakuje polis w korzystnej cenie. To oznacza, że Klienci mogą znaleźć na rynku nadal polisy w standardowej kwocie, dla przykładu polisy ubezpieczenia OC za około 300 zł, czy ubezpieczenia AC za około 1400 zł. Niemniej jednak przy wybraniu takiej właśnie polisy, należy być ostrożnym. Dlaczego? Może się bowiem okazać, że zbyt tania polisa zawiera bardzo okrojony pakiet ochronny, czy po prostu Ubezpieczyciel gwarantuje niską sumę ubezpieczenia, gdyby doszło do zdarzenia, kwalifikującego się do jej wypłaty. Powyższe rozważania dowodzą, że obecnie zdecydowanie obserwujemy po ostatnich zmianach znaczące podwyższenie cen polis ubezpieczeniowych. By jednak tego uniknąć, należy ich ostateczne zakupienie poprzedzić dokładnymi wyliczeniami, analizami. Ranking cen OC zdecydowanie jest użytecznym narzędziem dla takich czynności. Zainteresowani mogą tu zweryfikować bardzo skrupulatnie, co dany Ubezpieczyciel i w jakiej cenie oferuje, jeśli chodzi o OC.
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *