• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Ceny są tu znacznie niższe niż w innych sklepach. Ale trzeba mieć zaświadczenie z MOPS

3 marca 2021

Pierwszy w mieście i drugi w Polsce sklep socjalny otwarto w Radomiu. To placówka, w której osoby będące w trudnej sytuacji materialnej mogą kupić podstawowe produkty po obniżonej cenie. Warunkiem jest posiadanie zaświadczenia wydanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

 

Sklep  mieści się przy ul. Warzywnej 23B. Ogłoszony przez miasto konkurs na jego prowadzenie wygrała Fundacja „Droga Życia” – ta sama, która od kilku lat organizuje w Radomiu wigilię oraz śniadanie wielkanocne dla samotnych. Na poprowadzenie sklepu otrzymała dotację w wysokości prawie 60 tys. zł.

– Radom po raz kolejny pokazuje, że w sprawach społecznych potrafi być pionierem i wzorem dla innych miast. Bardzo się cieszę, że mamy tu bardzo dobre organizacje pozarządowe, które mają ciekawe pomysły, a przede wszystkim chce im się aktywnie działać. Nam w takich sytuacjach nie pozostaje nic innego, jak tylko wspierać takie inicjatywy – mówił podczas uroczystego otwarcia sklepu socjalnego wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Sklep socjalny ma oferować przede wszystkim artykuły spożywcze, a także środki higieny osobistej, chemii gospodarczej oraz odzież. Obniżone ceny produktów to efekt współpracy fundacji z ogólnopolskimi i lokalnymi sieciami dystrybucyjnymi, hurtowniami, producentami, hodowcami i sklepami detalicznymi. Umożliwia to pozyskanie towarów, których termin przydatności dobiega końca, ale nadal są one pełnowartościowe.

Zaświadczenia o prawie do korzystania z oferty sklepu socjalnego mogą otrzymać osoby, które stale współpracują z pracownikami socjalnymi oraz korzystają z pomocy społecznej. Zaświadczenie jest ważne przez pół roku.

Źródło: UM Radom

Tags