• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Chcesz, by Quebonafide zagrał w Radomiu? Weź udział w internetowym głosowaniu

16 kwietnia 2018

Quebonafide ma szansę wystąpić w Radomiu. Już w czerwcu muzyk wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. O tym, w których miastach zagra, zadecydują głosy internautów.

 

koncert

 

Trasa Red Bull Music Presents to siedem otwartych koncertów granych z dachu muzycznego autobusu. W tym roku w podróż po Polsce wyruszy Quebonafide, jeden z najpopularniejszych obecnie polskich raperów. Decyzję o tym, w których miastach się zatrzyma i gdzie zagra koncert, powierza fanom. Do 23 kwietnia każdy może zagłosować na jedno z dziesięciu miast na stronie www.redbullmusic.pl/quebonafide, gdzie na bieżąco można również śledzić wyniki wyścigu miast. Każdy może oddać jeden głos dziennie. Siedem miast znajdzie się na trasie muzycznego autobusu, w których odbędą się bezpłatne koncerty.

„Podróż” będzie tematem przewodnim Red Bull Music Presents: Quebonafide on Tour, na co wskazuje nietypowy klip zapowiadający trasę. Można go zobaczyć tutaj.

W glosowaniu biorą udział: Toruń, Bydgoszcz, Częstochowa, Słupsk, Radom, Elbląg, Szczecin, Sosnowiec, Tarnów i Piotrków Trybunalski. W ubiegłym roku dzięki głosowaniu internautów w ramach trasy Red Bulla w Radomiu wystąpiła Natalia Nykiel.

Quebonafide zadebiutował trzy lata temu albumem „Ezoteryka”, który okrzyknięty został jednym z najlepszych hiphopowych debiutów 2015 roku. Album sprzedał się w ponad 30 tys. egzemplarzy i pokrył się platyną. W ramach swojej wytwórni QueQuality, raper zaczął gromadzić młodych twórców, z którymi w 2016 roku wydał album „Hip-hop 2.0”. W międzyczasie zaczął pracować nad swoim najbardziej ambitnym jak dotąd projektem – albumem „Egzotyka”, na który każdy z utworów nagrał w innym kraju. Płyta ukazała się w 2017 roku i zdobyła status podwójnej platyny oraz tytuł najlepiej sprzedającego się polskiego albumu minionego roku

 

Tags

Dodaj komentarz