• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Co z dawną siedzibą Fabryki Broni? Najpierw wyburzą stary obiekt, a potem wybudują nowy

24 września 2020

Agencja Rozwoju Przemysłu wciąż jest zainteresowana budową nowoczesnego biurowca na dawnym terenie Fabryki Broni przy ul. Przemysłowej. W tej wersji stara siedziba „Łucznika” ma być wyburzona, a w jej miejscu ma powstać nowy obiekt – poinformowało miasto.

   

W magistracie odbyło się spotkanie w sprawie dawnej siedziby FB (fot. UM Radom)

 

Wczoraj w radomskim magistracie odbyło się spotkanie kierownictwa ARP z przedstawicielami władz miasta, na którym padło zapewnienie, że agencja nie porzuca planów dotyczących dawnej siedziby FB.

Przypomnijmy: Agencja Rozwoju Przemysłu początkowo zapowiadała modernizację istniejącego budynku Fabryki. Po rewitalizacji powierzchnia użytkowa budynku miała wynieść 20 tys. m kw i być przeznaczona na na lokale usługowe (3 tys. 927 m kw.), biura 14 tys.128 m kw; planowano, ę że powierzchnia usługowa zajmie 1217 m kw. ARP zapowiadała, że w nowoczesnym biurowcu klasy A pracę znajdzie około 2 tys. osób. Prace rewitalizacyjne zaplanowano na lata 2019-2021. O projekcie "Fabryka" (taką nazwę otrzymał, a obejmował także realizacje w innych miastach) dużo mówili także, zwłaszcza w kampanii wyborczej politycy Prawa i Sprawiedliwości. I mimo, że ARP zdążyła już ogłosić przetarg na projekt rewitalizacji, w ostateczności wycofała się z niego. Oficjalne uzasadnienie tej decyzji ujęto w następująca formułę: "Ze względu na zmianę uwarunkowań technicznych i rynkowych wpływających na brak biznesowej zasadności jej realizacji". - Radomiowi potrzebne jest nowoczesne centrum biurowe zgodne z aspiracjami miasta. Dlatego przygotowujemy koncepcję zupełnie nowego budynku spełniającego najwyższe standardy warunków pracy, a także skomunikowania z innymi dzielnicami - wyjaśnił Paweł Kolczyński, wiceprezes ARP.

- Rozmowy przebiegły w bardzo dobrej atmosferze. Dla nas, jako władz miasta najważniejsze jest to, że w ogóle inwestycja ARP ma szansę realizacji. Cieszę się z zapewnienia, jakie otrzymaliśmy, bo to szansa na utworzenie nawet około 2 tys. nowych miejsc pracy, szczególnie w obszarze usług dla biznesu. To rozwijający się sektor, w którym nasze miasto już ma bardzo mocną pozycję i wskazywane jest jako miejsce o bardzo dużym potencjale rozwoju - podkreśla wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

Biorący udział w spotkaniu przedstawiciele władz ARP zapewnili także, że są zainteresowani uczestniczeniem w tworzeniu optymalnego układu komunikacyjnego, w tym m.in. dostatecznej liczby miejsc parkingowych w pobliżu nowego biurowca. Wcześniej ta kwestia była przedmiotem sporu pomiędzy magistratem a ARP.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *