• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Czas na projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Można je składać od soboty

13 lutego 2020

Od soboty, 15 lutego, będzie można zgłaszać projekty do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Przyjmowanie wniosków potrwa do 1 marca. W przyszłym roku na realizację propozycji radomian zostanie przeznaczone 6,2 mln zł.

 

 

– Zachęcam wszystkich do zgłaszania pomysłów na zmianę swojego najbliższego otoczenia. W całym mieście widzimy już efekty funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego. To m.in. boiska, place zabaw, siłownie czy odnowione skwery. To także szereg wydarzeń kulturalnych czy działań promujących historię naszego miasta. Liczę na to, że w tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, nie zabraknie ciekawych pomysłów i w dalszym ciągu razem będziemy zmieniać nasze miasto – zaznacza prezydent Radosław Witkowski.

W przyszłym roku na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego zostanie przeznaczone 6,2 mln zł. – To rekordowa kwota, którą oddajemy do dyspozycji samych mieszkańców. Zachęcam do zgłaszania zarówno drobnych projektów, których wartość nie przekracza 50 tys. zł, jak i wniosków dotyczących dużych przedsięwzięć, gdzie koszty mogą wynosić nawet ponad 2 mln zł. Oczywiście o tym, które projekty będą realizowane, jak zawsze zdecydują wyniki głosowania, ale teraz najważniejsze jest to, by swojemu pomysłowi dać szansę i złożyć wniosek – mówi dyrektor Kancelarii Prezydenta Mateusz Tyczyński.

Projekty zgłaszane do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego będą podzielone na cztery kategorie: projekty do 50 tys.zł, od 50 tys. zł do 400 tys. zł, powyżej 400tys. zł oraz projekty instytucjonalne.

Propozycje projektów do Budżetu Obywatelskiego 2021 może zgłosić każdy mieszkaniec Radomia przez stronę internetową www.konsultacje.radom.pl, na której do pobrania jest formularz zgłaszania projektów oraz w punktach stałych:

– w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego, ul. Kilińskiego 30 (pok. 19), w godzinach 7.30- 16.30,

– w Biurze Rady Miejskiej, ul. Rynek 1 (Ratusz), w godzinach 7.30- 15.30,

– w Referacie Centrum Organizacji Pozarządowych, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego, ul. Struga 1, w godzinach 7.30- 19,

– w Referacie Komunikacji Społecznej, Wydziału Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104), w godzinach 7.30- 15.30,

– w Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rwańska 16, w godzinach 8- 16,

Wnioski będą przyjmowane także w punktach mobilnych (harmonogram tutaj)

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego odbędzie się od 1 do 21 czerwca, a listę zwycięskich projektów poznamy do 20 lipca.

Źródło: UM Radom

 

Tags

Dodaj komentarz