• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Czuć było fetor, bo w w piecu spalane były klejone płyty pokryte farbą

8 marca 2021

Podczas kolejnej kontroli stanu powietrza strażnicy miejscy zauważyli na ul. Słowackiego duże zadymienie oraz wyczuli fetor wydobywający się z terenu jednej z prywatnych posesji. Jak się okazało, spalano tam w piecu klejone płyty pokryte warstwą farby.

 

 

W miniony piątek funkcjonariusze SM kolejny raz kontrolowali Glinice i Idalin. - Przed wyjazdem sprawdzili mapy systemu Airly, wskazujące stan jakości i zanieczyszczenia powietrza. I kolejny raz na Glinicach i Idalinie czujniki świeciły na pomarańczowo. W trakcie patrolowania ul. Słowackiego funkcjonariusze referatu ochrony środowiska zauważyli duże zadymienie oraz wyczuli fetor wydobywający się z terenu jednej z prywatnych posesji. Strażnicy ustalili źródło zanieczyszczenia powietrza i skontrolowali palenisko stwierdzając, że w piecu spalane były płyty klejone pokryte warstwą farby. Sprawcę wykroczenia wylegitymowano i ukarano maksymalnym mandatem na podstawie ustawy o odpadach - informuje Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

Strażnicy przypominają, że regularnie patrolują miasto i sprawdzają stan jakości powietrza w Radomiu. Kontrole odbywają się w miarę możliwości codziennie w różnych rejonach. - Reagujemy na wszystkie zgłoszenia mieszkańców i dodatkowo prowadzimy działania prewencyjne w różnych częściach Radomia - zapewnia Sambor.

kat

Fot. SM Radom.

 

Tags