• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dorn wzywa radomski PiS do debaty o inwestycjach Airbusa

13 września 2015

– Wyzywam radomski PiS na debatę w sprawie kontraktu śmigłowcowego dla Airbusa. Opowiedzcie się wobec radomian, jakie jest wasze stanowisko – apeluje Ludwik Dorn, trzeci na liście PO z okręgu nr 17, a do niedawna „trzeci bliźniak” Kaczyńskich.

 

130915po04

 

Takie wyzwanie Dorn skierował do dzisiejszych swoich przeciwników z Prawa i Sprawiedliwości podczas prezentacji listy Platformy, którą partia zorganizowała dzisiaj pod pomnikiem Jana Kochanowskiego. Były marszałek Sejmu i wicepremier w rządzie Jarosława Kaczyńskiego zapowiedział, że jako przyszły poseł Platformy chce pracować  w komisji obrony narodowej i wykorzystać swoje siedmioletnie doświadczenie w tej sferze. – Przyszłość przemysłu zbrojeniowego, Fabryki Broni w Pionkach i firmy w Pionkach, jest dla regionu bardzo ważna – dodał.

Swoje – 30 letnie – związki z Radomiem podkreślał też inny kandydat. Marek Wikiński, który zasiadał w Sejmie przez cztery kadencje z ramienia SLD, na liście Platformy dostał dziesiąte miejsce. – Jestem dumny z tego skąd przychodzę, ale nie byłem w stanie zaakceptować układu SLD z Ruchem Palikota – tłumaczył zadziwiająca zmianę barw klubowych.

– Jestem przekonany, że to bardzo dobrzy kandydaci, którzy dobrze będą reprezentować Radom i cały okręg 17 w parlamencie  – mówił o całej dziewiętnastce (poza 18 osobami na liście do Sejmu jest też Wojciech Gęsiak, który startuje do Senatu) Platformy, szef jej struktur lokalnych Zbigniew Banaszkiewicz.

Pełna lista kandydatów PO

(bdb)

Tags

Dodaj komentarz