• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dramatyczne chwile na Wiśle. Rodzinie pomogli policyjni wodniacy

27 lipca 2020

Łódź zawiesiła się na progu spiętrzającym rzekę. Policjanci zabrali z pokładu dwie dziewczynki,które bezpiecznie przetransportowali na brzeg rzeki. Następnie wrócili do łodzi, by pomóc rodzicom 11- i 13-latek.

 

rzeka

 

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną sobotę. – Policjanci, którzy pełnili służbę na Wiśle, będąc na wysokości miejscowości Świerże Górne zauważyli łódź, która zawiesiła się na progu spiętrzającym. Ponieważ było zagrożenie, że się przewróci, funkcjonariusze zabrali z pokładu dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat, które bezpiecznie przetransportowali na brzeg rzeki. Następnie powrócili do łodzi, by pomóc ich rodzicom. O wszystkim natychmiast powiadomili dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Na miejsce dotarli też strażacy z Kozienic i OSP Świerże Górne, którzy przyłączyli się do akcji. Wspólnie, także z postronnymi osobami udało się bezpiecznie wyprowadzić łódź, a rodzina bezpiecznie popłynęła dalej – relacjonuje mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach.

Policja apeluje, aby szczególnie na tym odcinku rzeki Wisły zachować szczególną ostrożność, ponieważ występuje tam próg spiętrzający, a jego pokonanie jest trudne i ograniczone, zwłaszcza dla większych łodzi. – Pamiętajmy, że woda to żywioł i wymaga dużo pokory i rozsądku od pływających – ostrzega asp. Tarczyńska.

kat

Fot. KPP Kozienice

Tags

Dodaj komentarz