• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dron sprawdza jakość powietrza. Wykrył truciciela przy ul.1905 Roku

3 grudnia 2020

Opakowania plastikowe po olejach i smarach samochodowych oraz czyściwa nasączone środkami rozpuszczającymi smary wrzucano do pieca w jednym z warsztatów samochodowych przy ul. 1905 Roku.  Źródło zanieczyszczenia powietrza wykrył dron Straży Miejskiej.

 

 

 - Wczoraj podczas oblotu dronem nad ul. 1905 Roku funkcjonariusz pilotujący bezzałogowy statek powietrzny stwierdził, że nad jednym z serwisów naprawiających auta osobowe i ciężarowe znacznie podwyższone są lotne związki organiczne (LZO), które powstają w wyniku spalania m.in.: butelek PET, folii, gumy, lakierowanego drewna lub materiałów tapicerowanych, dywanów lub linoleum. Strażnicy skierowali dron w smugę podwyższonego stężenia lotnych związków organicznych i odnaleźli źródło zanieczyszczenia. W piecu wypalano opakowania plastikowe po olejach i smarach samochodowych oraz czyściwa nasączone środkami rozpuszczającymi smary - wyjaśnia Grzegorz Sambor ze Straży Miejskiej w Radomiu.

Właściciela firmy ukarano maksymalnym mandatem karnym.

Dron regularnie patroluje niebo nad Radomiem sprawdzając jakość powietrza w mieście. - Kontrole odbywają się w miarę możliwości codziennie w różnych rejonach i mają na celu oddziaływanie prewencyjne. Chcemy, by powietrze w Radomiu było jak najczystsze - zapewniają strażnicy.

kat

Fot. SM Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *