• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dron wykrył zadymienie. Pochodziło z palenia śmieci i roślin

29 października 2020

Dron kontrolujący jakość powietrza wskazał strażnikom miejskim duże zadymienie w rejonie Starej Woli Gołebiowskiej. Okazało się, że na jednym z pól ktoś palił wśród odpadów pochodzenia roślinnego również nieczystości stałe.

   

- W miniony poniedziałek w związku ze zwiększonym zadymieniem i wskazaniami map Airly oceniającymi stan jakości i zanieczyszczenia powietrza patrol Straży Miejskiej udał się w okolice  Wincentowa, gdzie podczas kontroli jakości powietrza dronem operator w monitorze tabletu zauważył w oddali duże zadymienie pochodzące z okolicy Starej Woli Gołębiowskiej. Funkcjonariusze natychmiast udali się w tamtym kierunku i na jednym z pól zauważyli bardzo duże zadymienie. Stwierdzili wypalanie odpadów pochodzenia roślinnego pośród których znajdowały się również inne nieczystości stałe. Sprawca wykroczenia został wylegitymowany i ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł - relacjonuje Grzegorz Sambor ze SM w Radomiu.

kat

Fot. SM Radom

Tags

Jedna odpowiedź do “Dron wykrył zadymienie. Pochodziło z palenia śmieci i roślin”

  1. ADAM pisze:

    głupie prawo!!! wypalanie chwastów tylko dobrze robi środowisku. w ogniu różnego rodzaju przetrwalniki bakteryjne, wirusowe, grzybowe GINĄ !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *