Dwa potrącenia na pasach w Radomiu. Poszkodowani to pieszy i rowerzystka

3 lutego 2023

Dwie osoby zostały poszkodowane podczas potrącenia na zebrach. To pieszy 18-latek i 57-letnia rowerzystka. Oboje z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Do niebezpiecznych potrąceń doszło wczoraj na ulicach Radomia. Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności.

 

fot. KPP Radom

 

- Około godz. 12 na ulicy Malczewskiego 55-letni kierowca mercedesa na przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego 18-latka, który wskutek zdarzenia doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Kierowca mercedesa był trzeźwy, natomiast od pieszego ze względu na jego stan zdrowia pobrano krew do badań. Kilka godzin później, również w Radomiu, na ulicy Jana Pawła II kierujący skodą 77-latek potrącił przejeżdżającą przez przejazd dla rowerzystów 57-letnią kobietę. Cyklistka doznała obrażeń i została przetransportowana do szpitala. Zarówno kierowca skody jak i rowerzystka byli trzeźwi - relacjonuje sierż. szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej drogówki.

Policjantka przypomina, że nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych jest główną przyczyną potrąceń, do których wciąż dochodzi. Kierowca, jak i pieszy, czy rowerzysta, zbliżając się do przejścia, mają obowiązek zachowania szczególnej ostrożności.

fot. KPP Radom

kat

 

Tags