• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dwa śledztwa w sprawie ataku Młodzieży Wszechpolskiej na KOD. Cztery osoby z zarzutami pobicia

21 listopada 2017

Dwa postępowania dotyczące wydarzeń, do których doszło 24 czerwca na deptaku, przed manifestacją KOD, prowadzą prokuratury w Radomiu i Kozienicach. W pierwszym o pobicie członka KOD zarzuty mają postawione czterej mężczyźni, w drugim badana jest sprawa niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy policji i straży miejskiej.

 

 

O pobicie członka KOD oskarżone są cztery osoby (tot. TVD ami)

O pobicie członka KOD oskarżone są cztery osoby (tot. TV Dami)

 

Przypomnijmy: 24 czerwca, członkowie Młodzieży Wszechpolskiej zaatakowali na ul. Żeromskiego manifestantów KOD-u, jeden z nich został przewrócony na ziemię i kopany. – Prokuratura Radom-Wschód, która prowadzi to dochodzenie, postawiła zarzuty pobicia czterem mężczyznom, którzy działając wspólnie i w porozumieniu narazili pokrzywdzonego na bezpośrednią utratę życia i zdrowia. Postępowanie to nadal jest w toku – mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Natomiast Prokuratura Rejonowa w Kozienicach od 14 września prowadzi dochodzenie dotyczące niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy policji i straży miejskiej w związku z działaniami zabezpieczającymi manifestację KOD w Radomiu, czyli o działalność na szkodę interesu publicznego. – Trwa zbieranie materiałów, a postępowanie prowadzone jest w sprawie, zarzutów nikomu nie postawiono – wyjaśnia rzeczniczka.

Zakończenie śledztwa w tej sprawie planowane jest na 14 grudnia.

Tuż po wydarzeniach czerwcowych stanowisko stracił komendant miejski policji (w trakcie manifestacji na miejscu nie było policjantów), natomiast jeden ze strażników dostał naganę, a drugi został zwolniony z pracy. Jednak później szef radomskiej Straży Miejskiej przywrócił go do pracy. Także dymisja komendanta SM Pawła Góraka, której dokonał prezydent była pokłosiem zamieszek na deptaku; Radosław Witkowski uznał za niewystarczające wyjaśnienia, jakie w tej sprawie złożył komendant SM,

Bożena Dobrzyńska

Tags

Dodaj komentarz