• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dwunaste Retrospotkanie. Temat: książka Georgii Hunter „My mieliśmy szczęście”

10 grudnia 2018

Resursa Obywatelska wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu RadomRetrospekcja zapraszają we wtorek, 11 grudnia, o godz. 18 na dwunaste już Retrospotkanie. Tym razem zaprezentowana zostanie książka Georgii Hunter „My mieliśmy szczęście.”

 

okładka książki

 

– Przy pomocy łączy internetowych połączymy się z autorką na stałe mieszkającą w USA, która opowie o losach swojej rodziny – zapowiadają organizatorzy.

Jest wiosna 1939 roku, trzy pokolenia rodziny Kurców starają się, pomimo widma wojny, żyć normalnie. Rozmawiają o nowo narodzonych dzieciach i rozkwitającej miłości. Milczą o coraz trudniejszych warunkach Żydów w Radomiu. Wkrótce nie będą już mogli odwracać wzroku od rozlewającego się po Europie okrucieństwa, które dotknie także ich. Los rozrzuci Kurców po wielu zakątkach świata. Rozpocznie się ich trudna walka o przetrwanie.

Autorka książki Georgia Hunter gościła w Polsce w 2015 roku, żeby lepiej poznać realia dzisiejszego Radomia oraz jego historię. O tym, że pochodzi z rodziny polskich Żydów ocalonych z Holocaustu oraz o tym, że jej dziadek – Adi Kurc (Eddy Courts) urodził się w Radomiu, dowiedziała się mając 15 lat.

Podczas spotkania uczestnicy usłyszą piosenki dziadka Georgii – Eddy’ego Courtsa w wykonaniu Magdaleny Boduły.

Tags

Dodaj komentarz