Dzięki szpikowi policjantki z Radomia mieszkaniec Danii powraca do zdrowia

15 kwietnia 2021

Szpik oddała kilka miesięcy temu. Teraz radomska policjantka otrzymała informację, że po przeszczepieniu biorca został wypisany z kliniki i czuje się coraz lepiej. To mieszkaniec Danii. Funkcjonariuszka to st. sierż. Katarzyna Choinka.

 

 

Policjantka pełni służbę w zespole dochodzeniowo-śledczym drugiego komisariatu w Radomiu. Sierż. Choinka zarejestrowała się w bazie dawców komórek macierzystych i na początku listopada ubiegłego roku odbyło się pobranie szpiku. Potem dowiedziała się, że zostanie on przekazany mężczyźnie z Danii. W kwietniu otrzymała informację z Fundacji DKMS, że przeszczepienie odbyło się zgodnie z planem. Komórki macierzyste przedostały się już do szpiku kostnego biorcy i rozpoczęły proces tworzenia zdrowych komórek krwi. Są to bardzo dobre wieści. Biorca został wypisany z kliniki. Pacjent odzyskuje siły, powraca do zdrowia i coraz lepiej się czuje - informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

„Dziękujemy jeszcze raz za ten piękny dar w imieniu Biorcy, jego bliskich, a także wszystkich pracowników naszej fundacji. Dzięki Pani Pacjent może wracać do zdrowia” - napisała do policjantki Fundacja DKMS.

kat

Fot. KMP Radom

Tags