• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

E-usługi w szpitalu: umawianie wizyt, zlecanie leków i badań przy łóżku pacjenta

20 kwietnia 2017

Dobra wiadomość dla pacjentów i pracowników Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Trafi tam prawie 9 mln zł unijnego dofinansowania na wdrożenie systemu e-usług. Nowe rozwiązania mają ułatwić pracę personelu medycznego i usprawnić obsługę chorych.

 

 

210716szpital

 

Wartość całego projektu wynosi ponad 11,3 mln zł. Dofinansowanie zostało przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 -2020. – Wielokrotnie mówiliśmy o tym, że poważne pieniądze w tej unijnej perspektywie będą dla nas dostępne dopiero od tego roku i tak też się dzieje. Jestem przekonany, że projekt informatyzacji szpitala jest jednym z wielu, które w tym i w przyszłych latach pozwolą przy udziale pieniędzy z Unii Europejskiej poprawiać komfort życia w naszym mieście – podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

Platforma  świadczenia e-usług  będzie  ukierunkowana na interakcyjną komunikację pacjenta ze szpitalem. Łącznie będzie dostępnych 15 e-usług.  – To kolejny element budowy miasta przyjaznego mieszkańcom. W wielu różnych obszarach staramy się wdrażać ideę „smart city”. Tym razem do naszego szpitala wprowadzamy nowoczesne rozwiązania, które ułatwią i usprawnią pracę personelu, a jednocześnie poprawią komfort pacjentów – wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

W ramach projektu w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym zostaną wprowadzone m.in. rozwiązania dające pracownikom medycznym, w  szczególności lekarzom, możliwość dostępu do informacji o pacjentach i lekach za pośrednictwem urządzeń mobilnych niezależnie od miejsca, w jakim się znajdują. System umożliwi też  zdalne umawianie wizyt, zlecanie leków oraz badań bezpośrednio przy łóżku pacjenta.

Zaplanowano także uruchomienie szeregu e-usług  usprawniających komunikację pacjenta ze szpitalem. Planowane jest m.in. uruchomienie portalu informacyjnego dla pacjenta, systemu e-rejestracji i przypominania o terminie wizyty lekarskiej oraz umożliwienie pacjentom dostępu do dokumentacji medycznej. Zostanie wprowadzony także system zarządzania kolejkami, który umożliwi skrócenie do minimum czasu oczekiwania przy gabinetach.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz