• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Firma ze Starachowic przebuduje ul. Fołtyn. Będzie gotowa późną jesienią

28 lutego 2021

Budromost-Starachowice przebuduje ul. Marii Fołtyn na Gołębiowie. Firma zaproponowała 10 mln 174 tys. zł, wygrywając przetarg ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Inwestycja ma usprawnić ruch samochodów, autobusów, pieszych i rowerzystów. Droga zapewnia dojazd do firm działających w tamtejszej strefie przemysłowej.

 

Fot. MZDiK Radom

 

Po około 40 latach coraz bardziej intensywnej eksploatacji nawierzchnia całej ulicy Fołtyn jest już w bardzo złym stanie, szczególnie na odcinku wyłożonym betonowymi płytami. - Zakres planowanego zadania obejmuje między innymi budowę asfaltowej jezdni wraz z kanalizacją deszczową, zatokami parkingowymi, ciągiem pieszo-rowerowym i chodnikami. Parkujące w zatokach samochody nie będą wycofywały bezpośrednio na ulicę, bowiem dojazd do miejsc postojowych będzie odbywał się nowymi drogami przebiegającymi równolegle do głównej jezdni. Powstaną one obok prawie całej ulicy. Będą także zjazdy do posesji i oświetlenie LED-owe - wymienia rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Rozbudowa obejmie odcinek o długości 1,14 km. To praktycznie cała ulica, z wyjątkiem krótkiego fragmentu przed światłami, przebudowanego przy okazji modernizacji ulicy Kozienickiej. Wykonawca robót będzie musiał również przebudować pętlę autobusową przy ul. Holszańskiej.

Przebudowana ulica Fołtyn usprawni dojazd do firm w strefie przemysłowej. Poprawi się tam także bezpieczeństwo pieszych, którzy dotychczas mieli do dyspozycji chodnik tylko na odcinku od ulicy Kozienickiej do terenu producenta kostki brukowej. Dalej przechodnie i rowerzyści musieli poruszać się razem z samochodami po betonowych płytach. Dzięki planowanej w bieżącym roku inwestycji skróci się też czas przejazdu autobusów komunikacji miejskiej linii 10, które od ponad tygodnia wykonują tamtędy wszystkie swoje kursy.

Termin zakończenia inwestycji to połowa listopada tego roku.

Źródło: MZDiK

Tags