Fundacja Radomiak zbuduje kompleks sportowy dla młodzieży na Koniówce. Zaczyna od zaplecza

2 listopada 2022

Fundacja Radomiak zaprasza do składania ofert cenowych na kompleksowe roboty budowlane związane z realizacją budynku zaplecza sanitarno-higienicznego w ramach inwestycji pn. „Centrum sportowo-szkoleniowe Radomiak”. Ma ono powstać na Koniówce.

 

Wizualizacja RKS Radomiak

 

Przypomnijmy: Fundacja Radomiak kupiła działkę o powierzchni 6 tys. 668 m kw od miasta. Za ziemie wartą ponad 2 mln zł zapłaciła 200 tys. zł, czyli 1 proc. jej wartości,. Na taką transakcję zgodę wyrazili radomscy radni.

Fundacja Radomiak chce zbudować na Koniówce Centrum Sportowo-Szkoleniowe dla młodej kadry piłkarzy. Projekt zakłada budowę kompleksu sześciu boisk o różnych wymiarach, w tym jednego zadaszonego, a docelowo ma powstać także całe zaplecze, m.in. bursa czy szkoła sportowa.

Inwestorzy otrzymali z Ministerstwa Sportu i Turystyki gwarancję przyznania na budowę 7 mln zł.

Na początek zaplecze

Zaproszenie do składania ofert cenowych ukazało się właśnie na oficjalnej stronie RKS Radomiak. Jak czytamy tam, chodzi o kompleksową realizację "robót budowlanych związanych z wykonaniem Centrum sportowo-szkoleniowego Radomiak w północnej części planowanego kompleksu, składająca się z zaplecza higieniczno-sanitarnego częściowym, zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą (w szczególności instalacjami wewnętrznymi). Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania w szczególności: budynku zaplecza higieniczno-sanitarnego boisk z częścią magazynową wraz z instalacjami wewnętrznymi i wyposażeniem oraz urządzeniem terenu wokół budynku".

Zainteresowani mają czas na składanie ofert cenowych do 23 grudnia.

bdb

Tags