• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

CBŚP zlikwidowało w Grójcu magazyn nielegalnych papierosów. Warte były miliony złotych

22 października 2021

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali dwa magazyny – w tym jeden w Grójcu – z nielegalnym towarem akcyzowym i przejęli około 19 mln sztuk papierosów wartych blisko 17,7 mln zł. Łącznie zatrzymali dziewięć osób.

 

 

Sprawy są prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Sosnowcu i Prokuraturę Okręgową w Radomiu. Gdyby przejęty towar trafił do obrotu, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 22 mln zł.

Jak informuje CBŚP, w Grójcu zlikwidowany został magazyn z nielegalnym towarem akcyzowym. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (Krajowej Administracji Skarbowej) rozpoczęli działania, gdy na posesję wjechał samochód ciężarowy z naczepą, na której za kartonami ze szklankami znajdowało się 14,7 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca pojazdu, 61-letni obywatel Słowenii został zatrzymany do wyjaśnienia, a towar zabezpieczony. Funkcjonariusze przeszukali także pojazdy dostawcze znajdujące się na posesji. Tam znaleźli 2,4 mln sztuk papierosów. Do sprawy zatrzymano także 38-letniego Polaka oraz dwóch obywateli Ukrainy w wieku 37 i 41 lat.

Podczas akcji łącznie zabezpieczono ponad 17 mln sztuk papierosów wartych blisko 16,2 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że nielegalny towar miał trafić na czarny rynek w kraju. Gdyby został wprowadzony do obrotu straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 20 mln zł. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty karno-skarbowe. Decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

kat

Tags