Gdzie warto się rozerwać w Radomiu?

29 maja 2022

Dużymi krokami nadchodzi lato, a więc nic dziwnego, że w mieście pojawia się coraz więcej imprez plenerowych i pod dachem. Jeżeli szukasz ciekawego pomysłu na miłe spędzenie czasu, przedstawiamy tu kilka nietuzinkowych propozycji na odpoczynek. Zobaczcie, gdzie warto zabawić się w Radomiu oraz w okolicach.

 

 


Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu

 

Odrobina kultury: muzea i galerie

Miasto oferuje zaskakująco bogatą ofertę kulturalną i organizowana jest tu Noc Muzeów. Warto  odwiedzić Muzeum Historii Najnowszej Radomia, w którym prezentowana będzie wystawa o przemyśle miejskim przed wojną i do czasów przemian ustrojowych. Natomiast w Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” będzie można zobaczyć Basi Bańdy „Róże i róże”, a do tego organizowane będą tam wydarzenia filmowe i muzyczne.

Entuzjaści malarstwa nie powinni natomiast pominąć Muzeum im. Jacka Malczewskiego. Ten jeden z najsłynniejszych polskich malarzy symbolistów ma tam swoją stałą ekspozycję, ale to nie wszystko co można tam zobaczyć. W muzeum prezentowana jest również wystawa dotycząca polskich parków narodowych, a także kolekcja rodziny Pinno, zawierająca ponad tysiąc przedmiotów. Z kolei w Galerii Malarstwa Polskiego znajdziemy obrazy z XIX i XX wieku. Zbiory uzupełnione są jeszcze przez eksponaty kultur Dalekiego Wschodu, a więc każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

Zabaw się w kasynie

Jeżeli natomiast masz ochotę na nieco bardziej ekscytującą rozrywkę, warto rozważyć zabawę w kasynie. Choć trwa dyskusja o lokalizacji kasyna w mieście, aktualnie w Radomiu nie ma niestety takiego lokalu. Dlatego jeżeli chcesz zagrać w ruletkę czy w gry karciane w kasynie stacjonarnym, musisz pojechać do niedalekiej Warszawy czy do Łodzi.

Nie jest to jednak wcale absolutnie konieczne. Kasyna online oferują możliwość rozrywki w sieci, pozwalając na zagranie w gry takie jak automaty online czy internetowy poker. Aby zagrać w pokera online, wystarczy komputer, a nawet smartfon z dostępem do Internetu. Często nie trzeba nawet instalować dodatkowego oprogramowania, ponieważ gry hazardowe powinny działać w przeglądarce. Najpopularniejsze pokery, w jakie możemy zagrać w Internecie to między innymi Omaha, Five Card Stud czy Texas Hold’em. Gra w pokera sieci jest bardzo wygodna, bo nie musisz ruszać się nawet z domu, prowadząc rozgrywkę z własnego fotela.

Spędzaj czas na sportowo

Wreszcie Radom oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Nad Zalewem Borki możemy wykąpać się w dwóch strzeżonych kąpieliskach. Jeżeli natomiast pogoda akurat nie dopisuje, warto przejść się na basen. W mieście znajdują się bowiem aż dwa aquaparki, a także trzy baseny kryte. Jeżeli natomiast chcesz bawić się w bardziej zorganizowany sposób, warto zapisać się do jednego z klubów sportowych, które pomogą ci rozwijać ciało, a może nawet dołączyć do grona zawodowców. Mamy tu trzy kluby tenisowe, a na stadionach należących do MOSiR-u regularnie odbywają się zawody lekkoatletyczne, mecze piłkarskie, czy koncerty. Warto się poruszać, bo lato w Radomiu zapowiada się naprawdę ciekawie!

Artykuł sponsorowany

 

Tags