• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Gotowe ścieżki rowerowe na Przytyckiej i Wapiennej. Łatwiej dojedziemy nad zalew

14 listopada 2019

Zakończyła się budowa kolejnych odcinków ścieżek rowerowych powstających w ramach projektu multimodalnego. Znajdują się one przy ulicach Przytyckiej i Wapiennej. Ta druga ułatwi też sprawny i bezpieczny dojazd nad zalew w Domaniowie.

 

Screenshot_2019-11-14 Kolejne drogi dla rowerów gotowe

 

– Chcemy, aby w Radomiu powstała kompleksowa i spójna sieć dróg dla rowerów, która zapewni wygodne poruszanie się po mieście. Jest to jeden z elementów tworzonej Strefy Wygodnego Ruchu. Warto podkreślić, że droga rowerowa wybudowana wzdłuż ulicy Wapiennej ułatwi też sprawny i bezpieczny dojazd nad zalew w Domaniowie – mówi prezydent Radosław Witkowski.

W ramach tego zadania powstały nowe drogi dla rowerów o nawierzchni z betonu asfaltowego o długości ponad 1,1 km, chodniki z kostki, kanalizacja deszczowa oraz nowe oświetlenie. Wykonawcą inwestycji była firma Budromex. Koszt wszystkich prac wyniósł ponad 1,9 mln zł.

To już trzecia inwestycja, która została zakończona w ramach projektu multimodalnego, współfinansowanego z funduszy unijnych. Wcześniej zostały oddane do użytku drogi dla rowerów wzdłuż ul. Kuronia i Żółkiewskiego. Obecnie trwają prace na ul. Jana Pawła II, a wkrótce drogi dla rowerów powstaną także na ul. św. Brata Alberta i Wyścigowej.

Źródło: UM Radom, fot. Łukasz Wójcik/UM Radom

Tags

Dodaj komentarz