• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Grandioso wróciła zadowolona z Kopenhagi

9 lipca 2015

Grandioso wraca z Mistrzostw Świata Orkiestr w Kopenhadze organizowanych przez WAMSB (Światowy Związek Orkiestr Marszowych) z czołowymi lokatami. – Bardzo cieszymy się z naszego wyniku zapewnia szef zespołu.

160614grandioso
Orkiestra wystąpiła w czterech konkurencjach i zdobyła: 5 miejsce za paradę uliczną, 7 za koncert, za przemarsz paradny na stadionie, 19 za show. Tamburmajorka Joanna Cieciora uzyskała punktacje: 1. w przemarszu paradnym na stadionie, 3. w paradzie ulicznej, 6. w eliminacjach show.
W mistrzostwach wzięło udział ponad 60 zespołów z całego świata (około 3 tys. 500 osób), m.in. z Niemiec Danii, Holandii, Szwecji, Brazylii, Malezji, Australii, Wielkiej Brytanii i Polski. Radomska orkiestra Grandioso wystąpiła w składzie 77 osób. - Bardzo cieszymy się z naszego wyniku, a w szczególności z tego, że nasza punktacja we wszystkich konkurencjach przekroczyła 80 pkt. na 100 możliwych. Po cichu liczyliśmy właśnie na miejsca 5 - 8 i tak też się stało, niestety tylko w konkurencji show nie udało się wejść do finału - grupy najlepszych 12 zespołów - tłumaczy dyrektor grupy Dariusz Krajewski. Podkreśla, że około 25 osób z zespołu było pierwszy raz na takim wyjeździe. - Rezultaty są więc fantastyczne i dobrze prognozujące na przyszłość.
Na szczególną pochwałę i uwagę zasługuje występ naszej tamburmajorki Joanny Cieciory - uważa Krajewski.
(kat)
Tags