• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Grandioso zagra dla radomian zanim wyjedzie na mistrzostwa Europy

15 czerwca 2016

W niedzielę (19 bm.) o godz. 17 na deptaku zagra młodzieżowa orkiestra dęta. Koncert nosi tytuł „Grandioso na fontannach”. Młodzież i kadra zespołu pragną uczcić tym koncertem obchody 40. rocznicy Radomskiego Czerwca.

 

IMG_97

 

Grandioso zaprezentuje publiczności swój najnowszy program, w którym znajdą się utwory przygotowywane na Mistrzostwa Europy w Rastede (Niemcy).

– W części koncertowej usłyszymy m.in. Uwerturę 1812 – Piotra Czajkowskiego, marsz „Pod Sztandarem Pokoju” Feliksa Nowowiejskiego oraz Arabesque Samuela Hazo. W części paradnej, na Placu Konstytucji 3 Maja, orkiestra wykona fragmenty konkurencji paradnych przygotowywanych na Mistrzostwa Europy: Paradę Marszową, Grę w miejscu, Show- Musztrę Paradną – zapowiada szef Grandioso Dariusz Krajewski, który będzie dyrygował zespołem. Koncert poprowadzi Renata Maciejewska.

W tym roku, poza udziałem w Mistrzostwach Europy w Niemczech, Grandioso weźmie także udział w warsztatach muzycznych w Pobierowie i w Grecji, po raz pierwszy zagra koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Będzie także uczestniczyć w Beijing International Tourism Festival w Pekinie (Chiny).,

Podczas niedzielnego koncertu będą sprzedawane cegiełki na wsparcie działań koncertowych, warsztatowych orkiestry oraz zakup instrumentów.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz