• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Groził kobiecie przedmiotem przypominającym broń. Wytropił go policyjny pies

26 stycznia 2021

Zamaskowany mężczyzna wsiadł do auta kobiety i zagroził jej przedmiotem przypominającym broń, po czym uciekł. Krótko po zgłoszeniu pies służbowy Nadit podjął trop prowadząc policjantów do sprawcy zdarzenia. 36-latek trafił do policyjnej celi.

 

Pies służbowy Nadit

 

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na parkingu przy ul. Wernera. - Do zaparkowanego samochodu, w którym była kobieta, wsiadł zamaskowany sprawca i grożąc przedmiotem przypominającym broń próbował zmusić ją, by odjechała razem z nim. Kobieta nie zareagowała na jego żądania, po czym sprawca uciekł. Właścicielka auta poinformowała o zdarzeniu policję i na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze m.in. z wydziału kryminalnego i policyjny przewodnik z psem tropiącym, którzy szybko rozpoczęli czynności. Pies, owczarek belgijski Nadit, podjął trop prowadząc policjantów do miejsca zamieszkania podejrzanego o to przestępstwo. Krótko po tym kryminalni zatrzymali 36-letniego mieszkańca Radomia. Mężczyzna trafił do policyjnej celi - relacjonuje Justyna Leszczyńska z KMP w Radomiu.

36-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut rozboju. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku i najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

kat

Fot. KMP Radom

 

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *