• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Grozili kobiecie bronią. Policyjny pies podjął trop, bracia zostali zatrzymani

9 lipca 2020

Dwóch braci podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia zatrzymali – krótko po zdarzeniu – policjanci z wydziału kryminalnego KMP w Radomiu. Na miejsce przyjechał przewodnik z psem, który błyskawicznie podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy aż do mieszkania sprawców.

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 
Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach wieczorem. – Na posesję kobiety weszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc jej przedmiotem przypominającym broń zażądali wydania pieniędzy. Zabrali jej z domu gotówkę oraz torebkę i uciekli. Kobiecie nic się nie stało; szybko powiadomiła o zdarzeniu oficera dyżurnego radomskiej policji. Krótko po tym na miejscu byli już kryminalni oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i dowody. Na miejsce przyjechał też przewodnik z psem policyjnym. Pies błyskawicznie podjął trop i doprowadził funkcjonariuszy aż do mieszkania sprawców. Kryminalni zatrzymali dwóch braci w wieku 29 i 32 lat. Dodatkowo starszy z nich miał narkotyki i był nietrzeźwy – badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Obaj trafili do policyjnej celi, a następnie zostali doprowadzeniu do prokuratury. Teraz odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a 32-latek także za posiadanie środków odurzających. Sąd zastosował wobec obydwóch mężczyzn tymczasowy areszt na czas trzech miesięcy – informuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Sprawa jest rozwojowa, ponieważ z ustaleń policjantów z wydziału kryminalnego wynika, że bracia mogą mieć na koncie także inne przestępstwa na terenie powiatu.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz