Reklama
Reklama

Ich realizacja może zmieniać miasto. Można składać projekty do Budżetu Obywatelskiego Radomia na 2025 r.

2 lutego 2024

Do 1 marca można zgłaszać projekty do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. W 2025 r. do podziału będzie ponad 7 mln 450 tys. zł, z czego 30 proc. zostanie przeznaczone na projekty o wartości do 100 tys. zł, 30 proc. – od 100 do 600 tys. zł, a 40 proc. na projekty, których szacunkowa wartość wynosi ponad 600 tys. zł.

 

Grafika: UM Radom

 

– Zachęcam do zgłaszania projektów. Budżet Obywatelski to dla mieszkańców najlepsze narzędzie do tego, aby wdrażać własne pomysły na to, jak miasto powinno się zmieniać. Zapewne na co dzień widzą państwo, że coś mogłoby być lepsze, ładniejsze, bardziej funkcjonalne. Że gdzieś na przykład mógłby powstać plac zabaw, a biblioteka powinna zakupić nowe książki. Na takie i na wiele innych projektów można pozyskać pieniądze z Budżetu Obywatelskiego – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W 2025 r. do podziału będzie kwota ponad 7 mln 450 tys. zł, z czego 30 proc. zostanie przeznaczone na projekty o wartości do 100 tys. zł, 30 proc. – od 100 do 600 tys. zł, a 40 proc. na projekty, których szacunkowa wartość wynosi ponad 600 tys. zł. Zgodnie z uchwałą rady miejskiej maksymalny koszt pojedynczego projektu nie będzie mógł być wyższy niż 20 proc. kwoty przeznaczonej na Budżet Obywatelski, czyli nieco ponad 1 mln 491 tys. zł.

Wzorem lat poprzednich mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty drogą elektroniczną lub w wersji papierowej w stałych i mobilnych punktach konsultacyjnych i punktach mobilnych.

Szczegółowe informacje na temat wymagań formalnych oraz sposobu składania projektów, a także formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.konsultacje.radom.pl.

Głosowanie odbędzie się w dniach od 21 czerwca do 7 lipca. Listę zwycięskich projektów poznamy do 22 lipca.

Źródło: UM Radom

Tags