Idą święta. MOK Amfiteatr zaprasza dzieci na warsztaty i spektakl „Bajkowa szopka”

1 grudnia 2022

Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr zaprasza w weekend na dwa ciekawe wydarzenia. W sobotę, 3 grudnia o godz.15 będą to zajęcia pn. Święta na warsztacie: ozdoby z makramy, a w niedzielę, 4 grudnia o godz.10 „Bajkowa szopka” w ramach cyklu „Wkręć się w teatr”.

 

Dzieci obejrzą "Bajkową szopkę" (fot. Materiały prasowe/MIK Amfiteatr)

 

Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie wykonają wyjątkowe ozdoby na choinkę. Będzie to okazja, by stworzyć piękne zawieszki, którymi można udekorować świąteczne drzewko lub podarować je komuś bliskiemu. Ekologiczne materiały – drewno plus naturalny bawełniany sznurek będą świetną alternatywą dla tradycyjnych ozdób choinkowych. Warsztaty familijne, przeznaczone są dla dzieci od 6. roku życia wraz z opiekunami. Ilość miejsc ograniczona.

Bilety wstępu: 30 zł (bilet pojedynczy); 60 zł (bilet rodzinny). Bilety dostępne na biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką): https://biletyna.pl/dla-dzieci/SWIETA-NA-WARSZTACIE-OZDOBY-Z-MAKRAMY-WARSZTATY

Jasełka z postaciami z bajek

W ramach cyklu "Wkręć się w teatr" dzieci obejrzą spektakl "Bajkowa szopka".

W tradycyjne jasełka wpleciono złe postaci z bajek. Wilk, Baba Jaga i Siostry Kopciuszka buntują się przeciwko swoim rolom i pomagają małemu Jezuskowi. Akcja dzieje się w bibliotece, gdzie w Noc Wigilijną postacie z książek przemawiają do widza, aby nad ranem powrócić do swoich opowieści. W spektaklu nawiązuje się do tradycji papierowych szopek. Spektakl Teatru pod Orzełkiem wprowadzi widzów w klimat świąteczny.

W widowisku wykorzystano klasyczne kolędy i oryginalne pastorałki w aranżacji Agnieszki Glińskiej i Ernesta Sienkiewicza. Spektakl dla dzieci od trzeciego roku życia.

Bilety wstępu: 20 zł – bilet pojedynczy; 60 zł – bilet rodzinny (2 dzieci + 2 dorosłych). Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w kasie Amfiteatru przy Daszyńskiego 5 (płatność wyłącznie gotówką): https://biletyna.pl/kabaret/WKREC-SIE-W-TEATR-BAJKOWA-SZOPKA

 

 

 

Tags