• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

II Pionkowski Dzień Pszczoły w „Bartnym Kącie”. Bedzie piknik i degustacja dań z dziczyzny

3 sierpnia 2019

W niedzielę, 4 sierpnia, „Bartny Kąt” w Nadleśnictwie Kozienice po raz drugi będzie miejscem imprezy plenerowej, która połączy miłośników pszczelarstwa i bartnictwa oraz leśnych aktywności i przyrody.

 

Mapa_II_Pionkowski_Dzień_Pszczoły

 

Drugi Pionkowski Dzień Pszczoły został zorganizowany w ramach projektu rozwojowego Lasów Państwowych „Zdrowa żywność z polskich lasów”, działania „Pszczoły wracają do lasu” oraz Wielkiego Dnia Pszczół, który obchodzony jest 8 sierpnia. Impreza ma charakter plenerowy, w ramach obchodów odbędą się rajdy piesze i rowerowe do miejsca zwanego „Bartnym Kątem”.

Leśnicy zaprezentują działania w ramach społecznej odpowiedzialności Lasów Państwowych, pokażą samochód elektryczny zakupionym w ramach projektu LP „Las energii.” Będzie można porozmawiać ze specjalistką ds. koordynacji wdrażania projektów rozwojowych w RDLP w Radomiu.

Program wydarzenia:

godz. 14 – msza św.,

godz. 15 – koncert Zespołu Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu,

godz. 15.30 – piknik, wśród atrakcji na stoiskach będą degustacja dań z dziczyzny, dań regionalnych, miodów, pokazy rękodzieła, konkursy i zabawy dla dzieci,

godz. 19 – zakończenie.

„Bartny Kąt” to miejsce, które leśnicy utworzyli pod wpływem potrzeby przywrócenia pamięci o bartnictwie – jednej z najstarszych form użytkowania Puszczy Kozienickiej. „Bartny Kąt to doskonałe miejsce dla turystów z infrastrukturą turystyczną.

Wstęp wolny.

Dodaj komentarz