• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Invisalign nowoczesną metodą na piękny, równy zgryz

5 października 2020

Invisalign to nowoczesne rozwiązanie w ortodoncji prostujące zgryz. Pacjent decydujący się na leczenie tą metodą otrzymuje od stomatologa przezroczyste nakładki, które są wykonane ze specjalnego termokurczliwego materiału. Dzięki zastosowaniu współczesnych technologii nakładki są całkowicie niewidoczne dla postronnych osób.

     

Czym jest Invisalign?

Invisalign nie jest aparatem ortodontycznym mocowanym na stałe, dzięki czemu pacjent może łatwo zadbać o higienę swoich zębów. Nakładki łatwo można wyjmować, zakładać oraz czyścić. Co więcej pacjent nie musi przechodzić na specjalną dietę, jak to jest w przypadku innych aparatów ortodontycznych.

- Leczenie ortodontyczne za pomocą aparatów nakładkowych to zupełnie inny wymiar komfortu pacjenta. Przewidujemy, że w przyszłości całkowicie odejdzie się od leczenia za pomocą aparatów stałych. Alignery po prostu nie mają ich wad” – wspomina Piotr Orzeł, założyciel gabinetu.

Invisalign w Orzeł Dental Care

Od niedawna wszystkie osoby, które chcą poprawić swój zgryz tą nowoczesną metodą mogą to zrobić w Gabinecie Stomatologicznym Orzeł Dental Care w Radomiu.  W gabinecie ortodoncją zajmuje się doktor Piotr Orzeł.  Każdy pacjent może być pewien, że otrzyma fachową pomoc i doradztwo w zakresie nowoczesnej metody leczenia ortodontycznego – Invisalign.

Jak wygląda proces leczenia wad zgryzu?

Aby leczenie przyniosło oczekiwane efekty konieczna jest współpraca stomatologa i pacjenta. - Zależy nam na tym, aby każdy czuł się zaopiekowany. Zarówno na początku podczas diagnostyki, w trakcie leczenia jak i po zabiegu - mówi założycielka gabinetu Aleksandra Orzeł.

Diagnostyka

Pierwszym etapem podejmowanego leczenia w Orzeł Dental Care jest dokładna diagnostyka ortodontyczna, czyli wykonanie zdjęć RTG oraz zdjęć wewnątrzustnych za pomocą specjalnego skanera wewnątrzustnego, które umożliwiają poznanie problemu i zaproponowanie idealnego rozwiązania.

Planowanie

Następnie lekarz mający pełną dokumentację medyczną pacjenta planuje kurację oraz prezentuje symulację każdego etapu w programie komputerowym, dzięki czemu pacjent widzi jak będzie wyglądał jego uśmiech po leczeniu.

Założenie aparatu

Kolejnym etapem jest założenie aparatu. W przypadku Invisalign to krótka wizytka, która trwa około 30 minut. Lekarz umieszcza aparat na zębach pacjenta oraz instruuje go jak powinien dbać o codzienną higienę jamy ustnej.

Wizyty kontrolne i aparat retencyjny

Po założeniu aparatu pacjent musi przychodzić na wizyty kontrolne, które odbywają się co ok. 10 – 15 tygodni. Stomatolog kontroluje postęp leczenia oraz sprawdza dopasowanie nakładek, aby te zawsze pasowały idealnie. Pacjent po zakończonym leczeniu otrzymuje aparat retencyjny, którego zadaniem jest utrzymanie uzyskanego efektu.

Skrócony proces leczenia

Niewątpliwą zaletą metody Invisalign jest skrócenie czasu kuracji. 18 miesięcy to średni czas leczenia. Pozwala to na szybsze osiągnięcie wymarzonego efektu uzębienia, ale potrzebna jest współpraca stomatologa i pacjenta. Każdy, kto posiada aparat Invisalign musi nosić go ok. 22 godziny każdego dnia.

Finanse

Brak ukrytych kosztów bez względu na czas leczenia oraz dodatkowe elementy wspomagające pracę aparatu. Cena leczenia znana jest już na początku wizyty, podczas której lekarz planuje leczenie. W Orzeł Dental Care płatność możemy rozłożyć na dogodne raty.

Umów się na wizytę już dziś! Pod linkiem: https://orzelstomatologia.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *