• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Jeden się zatrzymał, a drugi potrącił pieszą na przejściu

2 grudnia 2020

Według relacji świadków, kierowca BMW zatrzymał się przed przejściem przepuszczając pieszą, natomiast kierowca hondy nie zatrzymał się i potrącił 60-latkę. Pierwszymi, którzy udzielili jej pomocy byli strażnicy miejscy.

 

 

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Jana Pawła II. - O godz. 15.45 strażnicy asystowali pracownikom MZDiK na przystanku autobusowym przy tej ulicy w pobliżu Sandomierskiej, kiedy otrzymali informację, że na przejściu dla pieszych na wysokości Jana Pawła II 2 doszło do potrącenia. Natychmiast udali się we wskazane miejsce i udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej kobiecie (około 60-lat). Poszkodowana obficie krwawiła oraz miała mocno uszkodzoną nogę. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zachowując wszelkie środki ostrożności unieruchomili złamaną kończynę i starali się zatamować krwawienie. Na miejsce przyjechało pogotowie, które natychmiast zabrało poszkodowaną do szpitala - relacjonuje Grzegorz Sambor z SM w Radomiu.

Jak ustalono, kobieta prawidłowo korzystała z przejścia dla pieszych. - Według relacji świadków kierowca BMW zatrzymał się przed przejściem przepuszczając pieszą, natomiast kierowca hondy nie zatrzymał się i potrącił 60-latkę - precyzuje Sambor.

kat

Fot. Sebastian Pawłowski

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *